Je bývalý americký stíhací pilot a astronaut. Byl pilotem lunárního modulu kosmické lodi Apollo 11 a 20. července 1969 spolu s Neilem Armstrongem jako první lidé přistáli na Měsíci.

Vystudoval na Montclair High School a pak navštěvoval vojenskou akademii United States Military Academy ve West Point, kterou v roce 1951 absolvoval jako třetí nejlepší ve třídě. V Korejské válce létal na strojích F-86 Sabre a připsal si dva sestřely letounů MiG-15. Poté, co opustil Koreu, působil jako instruktor na základně Nellis v Nevadě. Působil také na U. S. Air Force Academy a následně se přesunul do Německa, kde na základně Bitburg létal na strojích F-100 Super Sabre. Aldrin armádu opustil, aby mohl studovat na MIT (Massachusetts Institute of Technology), kde v roce 1963 získal doktorát z astronautiky. Po ukončení studií se opět vrátil k armádě a opustil ji v roce 1972 po 21 letech služby.

V říjnu 1963 byl Aldrin vybrán do třetí skupiny astronautů. Jeho seriózní a intelektuální přístup byl při plánování misí Gemini neocenitelný, ale Aldrin nebyl vybrán do žádné z posádek. Teprve po tragické smrti hlavní posádky Gemini 9 se ze záložní posádky stala hlavní a do nové záložní posádky byl vybrán Aldrin. Do vesmíru se poprvé dostal jako člen posádky Gemini 12, poslední mise projektu Gemini. V roce 1969 se zúčastnil jako pilot lunárního modulu mise Apollo 11 a vstoupil, po Neilu Armstrongovi, jako druhý člověk na povrch Měsíce.

Od února 1988 byl potřetí ženatý a to s Lois Driggsovou. Jejich společná rodina měla šest dospělých dětí a jednoho vnuka. Manželství vydrželo 23 let a skončilo rozvodem jako předchozí manželství s Joan Archerovou a Beverly Van Zileovou.