Byl španělský herec.

Rabal patřil mezi nejznámější španělské herce a uznávali ho i ve světě. Bývalý studiový elektrikář prorazil do světa filmu v roce 1958 v Buňuelovo filmu Nazarin. Hrál i v dalších snímcích tohoto španělského režiséra, například Kráska dne (1967).

Rabal spolupracoval i s režiséry Pedrem Almodóvarem (Spoutej mě!), Claudem Chabrolem, Luchino Viscontim a Michelangelem Antonionim. Celkově účinkoval ve více než 200 filmech a divadelních hrách. Naposledy ztvárnil ve filmu Carlose Saura Goya (1999) postavu španělského malíře Francisca de Goyi.

"Paco", jak Rabala přezdívali jeho přátelé, vyrůstal v chudých poměrech ve vesnici na jihovýchodě Španělska. V roce 1942 dostal první filmovou roli. Jako komunistu ho během Francovy diktatury věznili.

Na filmovém festivalu v Cannes byl Rabal oceněn v kategorii nejlepší herec za roli ve snímku The Innocent Saints (1984) režiséra Maria Camuse. Loni dostal španělskou Goyovu cenu pro nejlepšího herce.

Těsně před smrtí dostal Rabal na festivalu v Montrealu cenu za celoživotní dílo. Zemřel v letadle při návratu domů z tohoto festivalu.