Je slovenský divadelní a televizní herec. Od roku 2011 je ředitelem Televize Ružinov (TVR) v Bratislavě.

Slovenský moderátor, bavič a divadelní herec, Igor Adamec, se narodil v Ružomberku. Rozhodl se vystudovat Divadelní fakultu Akademie múzických umění v Praze, kde svou pozornost věnoval loutkoherectví.

Hlavně mladá generace narozená v 90-tých letech mohla sledovat jeho kariérní začátek v dětské relaci Kakao, kde spolu s Martinem Vaňkem 10 let bavili slovenské děti a mládež.

V dalších letech jakoby se snažil vyhýbat televizním obrazovkám a začal své herecké nadání využíval v dramatické tvorbě. Jeho tvář měli lidé možnost vidět v mnoha představeních, avšak nejvýrazněji se představil po boku Petra Sklářů a Roberta Vavřince v drsné komedii o slovenském mafiánovi English is easy, Csaba is dead, kterou měli diváci možnost vidět v bratislavském divadle GUnaGU.

Úspěch této divadelní komedie se stal jakousi inspirací pro vytvoření televizního seriálu podobného žánru a humoru. A tak vznikla v roce 2006 Mafstory, kde Igor Adamec zaujal místo slušného, ​​skromného a nenápadného účetního Milana alias Krtečka, který v mafiánské rodině se svou povahou jen těžko přežívá. Tuto roli můžeme považovat za jeho vrchol, protože v dalších letech se většinou účastnil pouze malých rolí v méně známých a ještě méně úspěšných seriálech, v nichž se sotva mihl na pár minut.

Po volbách v březnu 2016 Adamce nominovala na post státního tajemníka ministerstva kultury strana Síť. Po odchodu strany z vládní koalice v listopadu 2016 z postu odešel a vrátil se do Ružinovské televize. V minulosti byl členem SDKU-DS. Roky působil v komunální politice.