Je americká herečka a zpěvačka. 

Amy Adams si vybudovala skvělou pověst a v každé roli posouvá hranice svých možností. Koncem roku 2007 dokončila natáčení filmu Miss Petigrew Lives For a Day a počátkem roku 2008 natáčení filmu Doubt, v němž hrají také Meryl Streep a Phillip Seymour Hoffman.

Svým výkonem ve filmu Phila Morrisona Junebug z roku 2005 si vysloužila nominaci na Oscara a na cenu SAG. Získala cenu Independent Spirit Award, Broadcast Film Critics Association Award, National Society of Film Critics Award, San Francisco Film Critics Award a také Breakthrough Gotham Award. Za tuto roli dětinské těhotné Ashley. Také získala speciální cenu poroty na festivalu Sundance 2005.

Mimo toho se objevila ve filmech Kouzelná romance (2007), Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec s Willem Ferrella, Dokonalá partie, ve Spielbergově Chyť mě s Leonardem DiCapriem, ve filmu Reginalda Hudlinga Sloužit Sáře a ve filmu Krása na zabití Michaela Patricka Janna.

Adams byla čtyřikrát nominována na Oscara a Zlatý glóbus a třikrát na cenu BAFTA. Hrála roli Lois Lane v sérii o Supermanovi, s názvem Muž z oceli. Po boku Jima Carreyho, Aleca a Williama Baldwinových, Adams také namluvila Olivu Olivovou v animovaném filmu Pepek, který měl premiéru ve Spojených státech v září 2014.