Je bývalý americký tenista. 

Andre Kirk Agassi se narodil 29. dubna 1970 v Las Vegas. K tenisu ho přivedl otec Mike, bývalý boxer. Pak se přestěhoval do hlavního města Nevady. Už ve čtyřech letech byl budoucí tenisový král srovnáván s takovými celebritami, jako Björn Borg či Ilie Nastassia.

Ve třinácti letech Andre nastoupil do slavné tenisové školy Nicka Bolettieriho, pod jehož vedením se o tři roky později stal profesionálem. Brzy se vyšplhal až na třetí místo v žebříčku ATP, ale zároveň nabírala na síle i jeho pověst "zlého chlapce". Mnoho afér, ale žádný Grand Slam. Změnu přinesl rok 1992, ve kterém se Andre rozhodl zkusit Wimbledon. Proti všem očekáváním se prodral až do finále, kde porazil krále podání Gorana Ivaniševiće.

Najednou byl všude považován za favorita, což jeho psychické pohodě nijak neprospívalo. Krátce po wimbledonském triumfu se rozešel s koučem Bolettierim. Novým trenérem čerstvé hvězdy se stal Andreho kamarád a bývalý tenista Brad Gilbert. Pod jeho vedením dosáhl Agassi dalších titulů: US Open 1994, Australian Open 1995, zlatá medaile na olympijských hrách 1996. Stále větší část jeho života však vyplňovaly soukromé aktivity, zejména vztah s herečkou Brooke Shieldsovou. Téměř čtyřletý vztah vyvrcholil svatbou 19. dubna 1997 v kalifornském městě Carmel. Zatímco herečka Shieldsová stoupala strmě vzhůru, zamilovaný Andre se řítil opačným směrem.

Pro vynechané tréninky měl stále více výmluv, přibíral na váze a jeho kariéra nezadržitelně klesala. Chodil na kurt s tím, že prostě zas prohraje. S tím, že nedokáže nikdy nikoho porazit. K návratu na tenisový kurt ho prý přivedla právě Brooke. Avšak jejich vztah nevydržel a deset dní před třetím výročím svatby se rozvedli.

Návrat mezi světovou elitu se konal v roce 1999, zvítězil na French Open, posledním turnaji, který v jeho grandslamový sbírce dosud chyběl. V těchto časech poznal německou tenistku Steffi Grafovou. Bývalá světová jednička právě ukončila kariéru a jejich vztah se nadlouho stal jedním z hlavních témat společenských magazínů.

S profesionálním tenisem skončil 3. září 2006 po neúspěchu v US Open. Je manželem bývalé tenistky Steffi Grafové, se kterou má dvě děti.

V roce 2011 byl uveden do Mezinárodní tenisové síně slávy.