Je americký herec a DJ, známý pod uměleckým jménem Ansolo (Ansølo). Proslavil se rolí Tommyho Rosse v hororu Carrie (2013), Caleba Priora v sérii Divergence a Augusta Waterse ve filmu Na vině jsou hvězdy (2014).

Elgort se narodil na Manhattanu, New Yorku, USA. Jeho otec Arthur Elgort pracoval pro Vogue více než 30 let jako módní fotograf a jeho matka Grethe Barrett Holba je režisérka. Otec má ruské židovské předky a matka má anglické, německé a norské kořeny. Jeho babička z matčiny strany se účastnila během druhé světové války norského odboje a zachránila norské židovské děti jejich přesunutím do neutrálního Švédska. Kvůli jejmí aktivitám byla uvězněna v koncentračním táboře.

Elgort má dva starší sourozence, Warrena a Sophii. Když měl 9 let, matka ho zapsala do School of American Ballet. Navštěvoval The Professional Performing Arts School, Fiorello H. LaGuardia High School a letní tábor Stagedoor Manor. Když měl 12 let, začal navštěvovat hodiny herectví a svou hereckou kariéru začal ve středoškolských divadelních představeních Guys and Dolls a Hairspray. Objevil se i ve hře Regrets od Matta Charmana.

Pod jménem "Ansolo" si vytvořil účet na SoundCloud, kde zveřejňoval elektronickou taneční hudbu a remixoval hudbu jako například "Born to Die" od Lany del Rey. V únoru 2014 prohlásil, že podepsal nahrávací smlouvu se Staar Traxx a Steve Angello.

Jeho první skladba "Unite" byla vydána 21. dubna 2014 prostřednictvím Beatport a 5. května 2014 na iTunes. Druhá skladba "Totem" byla vydána 21. července 2014 na Beatport a iTunes. Jeho singl "To Life" vyšlo v září 2015.

V roce 2015 podepsal nahrávací smlouvu s Island Records a v červenci 2016 vydal singl s názvem "Home Alone".

Dne 3. února 2017 vydal pod jménem Ansel Elgort nový singl s názvem "Thief". Ve videoklipu se objevila jeho současná přítelkyně, baletka Violetta Komyshan.

V roce 2012 začal Elgort chodit se svou spolužačkou ze střední školy Violettou Komyshan. Pár se rozešel v srpnu 2014 kvůli hercově rostoucí kariéře a hektickému rozvrhu, ale po 5 měsících od rozchodu se dali opět dohromady.