Americký soulový a R&B zpěvák. Bobby Womack spolupracoval například se skupinami The Rolling Stones a Sly & the Family Stone. Jeho písně nahrálo mnoho hudebníků, mezi které patří například kytarista Johnny Winter, zpěvačka Janis Joplin nebo skupiny The Rolling Stones a Grateful Dead. V roce 2009 byl uveden do Rock and Roll Hall of Fame.

Robert Dwayne Womack se narodil v roce 1944 v Clevelandu ve státě Ohio. První pěvecké zkušenosti nabíral v oblasti církevní gospelové hudby a začátkem 50. let vytvořil společně se svými čtyřmi bratry skupinu The Valentinos.

Na dlouholetou úspěšnou sólovou dráhu se Womack vydal ve druhé polovině 60. let. Během jejího trvání vydal 27 studiových alb a další měl vyjít v průběhu tohoto roku.

Mezi Womackove nejznámější hity patří skladby Lookin 'For A Love, "" That' s The Way I Feel About 'Cha, "a" Woman' s Gotta Have It. "Mimo jiné je autorem písně" It 'All Over Now ", se kterou se Rolling Stones po poprvé dostali na čelo hitparády v Británii. Pro Janis Joplin napsal baladu "Trust me".