Je americká herečka.

Narodila se v Conyers. Její rodiči jsou Heather Joy Arringtonová, která je profesionální hráčkou tenisu a Steven J. Fanning, který hrál nižší basebalovou ligu za tým St. Louis Cardinals a nyní pracuje jako prodejce elektroniky v Los Angeles. Její dědeček je americký fotbalový hráč Rick Arrington a teta reportérka pro ESPN, Jill Arrington.
Elle je mladší sestrou Dakoty Fanningové, která je rovněž herečka. Elle a její rodina jsou členy Jižní Baptistické Konvence. Momentálně navštěvuje Campbell Hall School v Severním Hollywoodu v Los Angeles. 

V roce 2003 se objevila ve filmu Za všechno může Winn Dixie v malé roli Sweetie Pie Thomas. V roce 2004 propůjčila svůj hlas anglické dabovanou verzi Miyazakiskiho animovaného filmu Můj soused Totoro, postavě Mei. Později téhož roku si zahrála ve filmu I Want Someone to Eat Cheese with. V polovině roku 2005 si zahrála jako Debbie, dcera Richarda Jonese (Brad Pitt) a Susan Jonesové (Cate Blanchettová), v oscarovém filmu Babel. Na začátku roku 2006 se objevila ve dvou filmech: Magické devítky a Deja Vu. Uprostřed roku 2006 hrála ve sci-fi minisérii Motelový pokoj. V témže roce si ještě zahrála v epizodě Need to Know v seriálu Dr. House.

Od roku 2006 začala Elle postupně dostávala hlavní role. První byla postava Emmy Learnerové ve filmu Reservation Road. Film se zabývá následky tragické autonehody, při níž zemře Emmin bratr. V polovině roku 2007 dostala hlavní roli Phoebe ve filmu Phoebe in Wonderland. Od července do října 2007 se Elle objevila ve filmu The Nutcracker in 3D, kde si zahrála roli Mary. 

V roce 2008 dostala menší roli ve snímku Podivuhodný případ Benjamina Buttona jako mladší verze postavy Cate Blanchettové.

V roce 2010 začala natáčet nový film Twix, který režíroval Francis Ford Coppola. Elle byla v roli ducha jménem V.

Roku 2011 účinkovala ve sci-fi dramatickém filmu od J. J. Abramse, Super 8, kde si zahrála postavu Alice Dainardové. 

V prosinci 2011 se objevila ve filmu Koupili jsme Zoo, který režíroval Cameron Crowe. Zahrála si roli Lily, 13-leté dívky, která pracuje v restauraci v ZOO a žije jen se svou matkou Kelly (Scarlett Johanson).

V září 2012 si Elle zahrála hlavní roli Ginger v dramatu Ginger & Rosa, odehrávající se v Londýně roku 1962. Postavu Rosi si zahrála Alice Englertová. Režii měla na starosti Sally Potterová a film vyšel 19. října 2012. Elle získala za svůj výkon pochvalné recenze. 

Fanningová také účinkovala po boku Angeliny Jolie ve filmu Walta Disneyho Vládkyně zla, režírovaný Robertem Strombergem, v roce 2014. Jolie hrála vládkyni zla a Fanningová Princeznu Auroru.