Eva Jacqueline Longoria je modelka a americká herečka známá především z úspěšného amerického seriálu Zoufalé manželky.

Eva Jacqueline Longoria, známá pod jménem Eva Longoria, se narodila 15. března 1975 v Corpus Christi, Texas, USA.

Na kontě má nemalé množství prestižních ocenění a nominací. Narodila se do rodiny, kde všechny její sestry jsou blondýnky světlé pleti s modrýma očima, jen Eva je tmavé pleti s hnědými vlasy a očima, proto si vždy myslela, že ji pouze adoptovali. Vždy také byla považována za tu nejošklivější. Poté co úspěšně ukončila studium v ​​oboru mechaniky pohybu těles, se rozhodla, že se zúčastní soutěže talentů v LA, toto město ji opravdu uchvátilo a ona naopak uchvátila jistého hledače talentů, který s ní ihned podepsal smlouvu.

Mezi její první televizní role patřily nevelké herecké postavy v dnes už kultovních seriálech Beverly Hills 90210 a Báječní a bohatí, byl to však jen první odraz, který nakonec vedl k již větší roli v seriálu zvaném Mladí a neklidní, tam hrála po celé dva roky, v roce 2003 hrála v detektivním seriálu Dragneel, na který nakonec zanevřela a hledala něco co by jí opravdu vyneslo na vrchol. Tím se stal více než oblíbený americký seriál Zoufalé manželky, který ji přinesl slávu, po které vždy toužila a díky němu se dostala do podvědomí diváků.

V magickém datu 07.07.07 se provdala za hráče basketbalu Tonyho Parkera, je to už její druhé manželství, předchozí s Tylerem Christopherem skončilo v roce 2004. Eva Longoria Parker se také objevila ve španělském vydání časopisu People mezi nejkrásnějšími lidmi pro rok 2003. V roce 2005 a 2006 byla vyhodnocena jako nejvíce sexy žena v časopise Maxim. V roce 2006 se však také dostala na listinu nejhůře oblečených lidí a to kvůli nošení kožichů. V minulosti byla také již nominována na Zlatý glóbus a to za nejlepší herecký výkon v televizním seriálu, muzikálu nebo komedii.