Je australská supermodelka a herečka.

Narodila se 3. listopadu 1987 v Perthu v západní Austrálii. Jako druhé dítě Garryho a Claire Wardových. Gemma má starší sestru Sophii, která pracuje také jako modelka, a dva mladší bratry, dvojčata Oscara a Henryho.

Modelingové Agentury objevili Gemmu náhodou v roce 2002, kdy se přišla podívat na natáčení televizní soutěže Hledá se Supermodelka. Už jako šestnáctiletá se Gemma stala nejmladší modelkou v historii, kterou si pro svou fashion story It Girls, vybral časopis Vogue. Gemma se tak ocitla na fotografiích ve společnosti topmodelek Darii Werbowé, Gisele Bündchen, Natalie Vodianové nebo Češky Karolíny Kurkové.

Následovala řada reklamních kampaní od Jil Sander až po YSL a také účast na módních přehlídkách takových značek, jakými jsou Versace, Gucci, Chanel, Valentino, Alexander McQueen a mnoho dalších. Díky tomu se Gemma objevila na titulních stranách prestižních časopisů, jako například Vogue, W, Time či Style. Další úspěch si Gemma na své konto připsala, když si ji vybrala značka Calvin Klein jako tvář své kampaně na parfém Obsession Night for Men, kterou nafotila s modelem Drew Keiltem.