Je italský návrhář a podnikatel. 

Narodil se 11. července 1934 v Piacenze, Itálie. Vystudoval lékařství, po ukončení studia pracoval jako designér.

Tvořit pánskou módu začal u Nina Cerrutiho v roce 1964, v roce 1966 se poprvé setkal se svým velmi blízkým přítelem a spolupracovníkem architektem Sergiem Galeottim.

V roce 1970 pak s jeho podporou a pomocí založil vlastní návrhářské studio. V roce 1974 pak byla založena jeho společnost Giorgio Armani SpA, dnes pouze Giorgio Armani. V témže roce představil svá první mužská saka, o rok později pak jejich ženskou variantu. Tato saka se později stala jakousi "uniformou" pro nejbohatší vrstvy obyvatel.

V roce 1971 vytvořil svou módní značku Armani, o 30 let později byl časopisem Forbes vyhlášen za nejlepšího italského módního návrháře. Proslavil se v 80. letech, kdy oblékal velké množství hollywoodských filmových hvězd.

Jeden ze zlomů v jeho kariéře nastal v roce 1980, kdy americký herec Richard Gere hrál v jeho saku ve snímku Americký gigolo, což fakticky předznamenalo otevření pobočky jeho firmy v kalifornském Hollywoodu v roce 1983.

Stal se prvním módním návrhářem, který odmítl příliš hubené modelky, které měly body mass index menší než 18, stalo se tak poté, co z důvodů mentální anorexie v roce 2006 předčasně zemřela brazilská modelka Ana Carolina Reston.

Kromě módy a oděvů jeho firmy vyrábějí také brýle, parfémy, podnikají i v hotelnictví a gastronomii.

Jeho majetek se odhaduje na 5 miliard amerických dolarů.