Byl australský herec. 

Herec Heath Ledger se narodil 4. dubna 1979 v australském Perthu jako Heathcliff Andrew Ledger. Jeho matka Sally Ledger Bell je učitelka a otec Kim Ledger automobilový závodník a hornický inženýr. Heath a jeho sestra Katherine dostali jména podle dvou hlavních postav z románu Bouřlivé výšiny Emily Brontëové.

První herecké zkušenosti začal nabírat už na základní škole. Měl si vybrat ze dvou volitelných předmětů - vaření nebo divadlo. Jelikož ho vaření příliš nelákalo, vybral si herectví a jako 10-letý účinkoval ve školním představení Peter Pan. Jako 17-letý odešel ze školy, aby se mohl věnovat herecké kariéře.

Po objevení se v televizních rolích v devadesátých letech úspěšně začal hollywoodskou kariéru. Dosáhl úspěchu u kritiků, ale i u diváků, a to ve filmech Patriot, Ples příšer a Zkrocená hora. Ztvárnil také svou největší roli Jokera ve filmu The Dark Knight za kterou mu byla posmrtně udělena cena Oscar. Zemřel v New Yorku 22. ledna 2008 na akutní intoxikaci v důsledku užívání více léků proti nespavosti a depresím.