Je americký herec.

Jensen Ross Ackles se narodil 1. března 1978 v Dallasu (Texas), Alanu a Donne Ackles. Má staršího bratra Joshe a mladší sestru Mackenzie. Jensen vyrůstal v hereckém prostředí. O herectví se však sám začal zajímat až na střední škole. S modelingem začal, když měl čtyři. Pak si na nějaký čas dal pauzu a následně pokračoval, až když měl deset let. Jensen navštěvoval střední školu L.V Berknera, jeho velkou ambicí byla medicína. Když ho jednou přítel požádal, aby s ním šel na seminář, osud mu dopřál skvělou příležitost, protože jen díky tomu měl možnost potkat dva muže, přičemž jeden z nich byl Jensenův příští manažer Craig Wargame a druhý jeho zástupce Michael Einfeld. Oba ho požádali, aby s nimi šel do L.A. Jensen se však rozhodl, že nejdříve dokončí střední školu. Po vzájemné dohodě si Jensen dokončil školu a následně se přestěhoval do L.A.

Podařilo se mu zabodovat hned při první příležitosti. Jeho prvním úkolem byla postava Malcolma v situační komedií vysílané televizí NBC s názvem "Mr. Rhodes". Po seriálu "Mr. Rhodes" se Jensenovi nedařilo a velmi dlouho si hledal novou práci. Byl už v koncích, ale rozhodl se jít na casting pro seriál "Days of our Lives". Podařilo se mu dostat roli Erica Romana Bradyho. Seriál si získal srdce diváků i kritiky. Především to však byl Jensena herecký výkon, za který byl nominován na ocenění "Daytime Emmy 's", a to 3 roky po sobě. Dokonce vyhrál ve výběru žánru "telenovela" cenu za nejlepší výkon nováčka na scéně v roce 1997.

Jensen však nelenil a pokoušel se i nadále najít nové příležitosti. Zúčastnil se konkurzu na novodobého Supermana - seriál "Smallville", připravovaného televizní společností WB. Byl velmi blízko k získání hlavní role postavy Clarka Kenta. Nakonec se však tvůrci rozhodli pro Toma Wellinga. Později Jensenovi zavolali tvůrci seriálu "Smallville" a oznámili mu, že vytvořili v seriálu část určenou pouze pro něj. Jensen jejich návrh akceptoval, a tak si ve čtvrté sérii zahrál Jasona Teaguea, nového přítele Lany.

Pravděpodobně by i nadále setrval v seriálu, nebýt skvělé nabídky, která mu zaručila roli v mysteriózním seriálu "Supernatural". Jensen v něm ztvárňuje staršího bratra Deana Winchester, bojujícímu proti zlu.