Je anglický zpěvák a hudební skladatel. Je prvním synem Johna Lennona, člena The Beatles a jediným, který pochází z jeho prvního manželství se Cynthií Powellovou.

Julian Lennon se narodil 8. dubna 1963 v britském Liverpoolu do rodiny jednoho z členů skupiny Beatles - Johna Lenonna a matky Cynthie Powel. V listopadu 1963 byl pokřtěn v kostele v Hoylake ve Spojeném království jako John Charles Julian Lennon. Jeho kmotrem se stal manažer "brouků" Brian Epstein. Při obřadu byla jen matka Cynthia, protože John Lennon byl na turné.

Manželství Johna Lennona a Cynthie se rozpadlo už v roce 1968. Jejich syn Julien se přestěhoval do italského Presaria, kde se jeho matka seznámila se svým druhým manželem Robertem Bassininim.

Koncertní vystoupení a popularita Beatles v 60. letech 20. století vrcholily, a tak malý Julian býval s vlastním otcem Johnem Lennonem jen zřídkakdy. Jejich cesty se spojily znovu až v červnu 1974, kdy se Julian Lennon vydal na návštěvu otce do USA do New Yorku. Plavil se na lodi SS France spolu s již tehdy známým zpěvákem Eltonem Johnem a Tonym Kingem. Ve Spojených státech se poprvé setkal s otcovými přáteli a hudebníky Paulem a Lindou McCartneyovými. Ve svých jen jedenácti letech zažil něco výjimečného, ​​poprvé si zahrál Julian Lennon na bicí ve známé otcově skladbě Ya-ya na albu Walls and Bridges.

Hudba ho lákala stále více, začal sám tvořit. První vlastní nahrávku zaslal Julian Lennon v roce 1983 britské firmě Charisma Records bez zveřejnění svého jména. Tony Stratton Smith, šéf společnosti, nahrávku schválil. Hudební novinka se zalíbila i šéfovi americké společnosti Atlantic Records, který s Julianem Lennonem podepsal nahrávací smlouvu.

Vlastní tvorbu hudebník představil na albu, které vyšlo v říjnu 1984 s názvem Valotte. O dva roky později vydal v pořadí druhé album The Secret Value Of Daydreaming, kterým překvapil své hudebních fanoušky a dostavil se i jeho první velký úspěch. Hudebník a skladatel tehdy spolupracoval s producentem Philem Ramonem, který už měl za sebou spolupráci s hudebníky Paulem Simonem a Billy Joelem. Nahrávání probíhalo ve studiích v USA v Alabamě a New Yorku, kde nahrával i John Lennon. K albu Valotte mladému Julianu Lennonovi pogratuloval i Paul Mc Cartney a přirovnal ho k tvorbě slavného otce. 

V roce 1991 spatřil světlo světa singl Saltwater. Evidentní vliv na tvorbu Juliana Lennona měl ze začátku jeho hudební kariéry hlavně jeho otec, ale v pozdějším období nahrávky inklinovali k soulu a disko stylu.

V roce 2006 začal podnikat na Internetu a založil spolu s přáteli společnost TheRevolution, LLC. V roce 2007 byl na filmovém festivalu ve francouzském Cannes uvedený Lennonův dokument WhaleDreamers, který získal několik cen. V roce 2010 vydal knihu s názvem Beatles.

Hudebník Julian Lennon žije a tvoří v italském městě Lake Como. Úspěšné album s názvem Everything Changes mu vyšlo v roce 2011. Z