Je profesionální americký basketbalista přezdívaný King James, který působí v klubu Los Angeles Lakers v NBA.

Narodil se šestnáctileté matce Glorii 30.prosince 1984 v Akronu v Ohiu. Jeho otec, Anthony McClelland, byl odsouzen a nechal syna Glorii, aby ho vychovávala sama.

V současnosti má dvě děti se svou středoškolskou láskou Savannah Brinsonovou. LeBron James Jr. se narodil 6. října 2004 a Bryce Maximus James 14. června 2007.

Na střední škole St.Vincent-St. Mary také hrával americký fotbal. Ve druhém ročníku byl nominován do prvního týmu all-state jako wide receiver a ve třetím ročníku dovedl svůj tým do státního semifinále. Sportovní analytici spekulovali o tom, zda by mohl hrát v NFL.

Profesionální americký basketbalový hráč, který působí pod týmem Los Angeles Lakers v NBA. Bývá známý také pod přezdívkou King James. Je považován za nejlepšího basketbalistu na světě a někteří ho pokládají za největšího hráče všech dob. Mezi jeho nejvýznamnější úspěchy patří čtyři vítězství NBA Most Valuable Player Awards. Dále získal tři vítězství v NBA finále (2012,2013, 2016), dvě zlaté olympijské medaile, tři ocenění All-Star Game MVP a titul NBA. Dne 24. ledna 2018 se stal nejmladším hráčem historie NBA, který nasbíral 30 000 bodů.