Je americká filmová a televizní herečka. Občasně se také věnuje modelingu. 

Monet Mazur se narodila v Los Angeles, Kalifornie. Je dcerou bývalého módního návrháře a matky Ruby Mazur, ilustrátorky, která pracovala v nahrávacím studiu, kde byl jeho manažerem Billy Joel. Mazur má čtyři sourozence: Nicholas, Cézanne, Matisse a Miro. Její bratranec je Epic Mazur, zpěvák Hollywoodské kapely Crazy Town. Mazur má židovské předky z otcovy strany.

V létě roku 2005, Mazur porodila syna jménem Preston Daniel de Rakoff. Je jejím prvním dítětem s manželem Alexem de Rakoff, za kterého je vdaná od dubna 2005. Předtím chodila s herci Adrienem Brodym, Ashtonem Kutcherem a kytaristou Davem Navarrem.

Mazur začala s modelingem a herectvím už v pubertě. Jednou z její velmi známých reklamních kampaní jsou tři televizní reklamy pro Gap, na které pracovala s režisérem Adamem Daelayom (2008): "Everybody in Cords", "Everybody in Leather" a "Everybody in vests". Objevila se v několika celovečerních filmech jako např. Monster-In-Law (2005) a Just Married (2003). Také se objevila v několika televizních sériích, jako CSI: Miami, Cold Case, Jack & Jill, Strange World a Party of Five.

V roce 2002 Monet dostala její první známou roli ve filmu Torque (Ohnivá kola). Zahrála si roli 'Shane'.