Je kanadská i americká herečka, modelka a producentka žijící ve Spojených státech amerických. V devadesátých letech 20. století byla považována za sexuální symbol.

Její první průlom přišel v roce 1989, kdy sledovala zápas v americkém fotbalu ve Vancouveru. Kameraman našel v hledišti její tvář, která se vzápětí objevila na velkoplošné obrazovce.

Pamela na sobě náhodou měla tričko firmy Labatt a její úspěch u publika okouzlil pracovníky firmy natolik, že jí nabídli práci v reklamě na pivo.

V roce 1989 dostala nabídku, aby v Kalifornii nafotila fotky pro Playboy, čímž byla Pamela dost šokovaná a pobouřena. Na naléhání její mámy se však rozhodla naopak, odletěla do Los Angeles kde začala její kariéra.

Zanedlouho se v tomto pánském časopise objevila jako "Dívka měsíce". Pamela získala menší role v seriálech a v roce 1991 si nechala zvětšit prsa na velikost 80 C, které ji učinily neodolatelnou.

Nejvíce se Pamela proslavila seriálem Baywatch. V době jejího působení v tomto seriálu se rapidně zvýšila jeho sledovanost, a tak se Pamela v krátké době stala velmi populární. V tomto seriálu vydržela až do šesté série.

Poprvé se vdala 19. února 1995 za rockera Tommyho, se kterým se seznámila na jedné silvestrovské párty.

V roce 1996 se jim narodil syn Brandon a v roce 1997 Dylan. V tomto období už však jejich manželství bylo na rozpadnutí kvůli Tommyho násilným útokům, za které také skončil ve vězení.

Pamela proto požádala o rozvod. V roce 1999 se dali opět dohromady, naplánovali si další svatbu. Pamela si v tomto období nechala odstranit silikonové implantáty. Pamelu společně s jejím manželem "proslavil" jejich erotický příběh na jachtě, který se začal i oficiálně prodávat na DVD, přestože se neměl dostat nikdy na veřejnost.

Druhým manželem Pamely se stal hudebník Kid Rock, kterého si vzala v červenci 2006 v přímořském letovisku Saint Tropez ve Francii. Pár se rozvedl a momentálně žije s Adilem Rami.