Je americká herečka, dabérka, hudební skladatelka, modelka.

Patricia pochází z herecké rodiny - její dědeček, otec i tři sourozenci se věnují stejnému povolání. Vyrůstala spolu se dvěma sestrami Alexis, Rosannou a bratrem Davidem a kvůli otcově kariéře se ještě v dětském věku všichni přestěhovali do Jižní Kalifornie. Její cesta za hereckou slávou nebyla rychlá ani snadná. Pracovala v nejrůznějších odvětvích a s herectvím začínala nejdříve v nezajímavých televizních bracích.

Průlom nastal až v roce 1991, kdy si zahrála v televizním filmu Diane Keaton Divoký květ. Její výkon byl oceněn televizním CableACE Award. Tak jako většina herců z její rodiny, i ona se cítí lépe v menších filmech než v mainstreamových hollywoodských trhácích. Její filmy jsou většinou nenápadné, ale uvnitř divoké a je to právě jejich zvláštní atmosféra a originalita, která je naplňuje zvláštní kreativní energií. Zahrála si v Pravdivé Romanci (1993), Ed Wood (1994) nebo v Lynchovo psycho-thrilleru Lost Higway (1996).

V roce 1995 se Patricia vdala za Nicholase Caga, se kterým si později zahrála ve filmu Martina Scorseseho Dotek smrti (1999). Jedním z posledních velkých úspěchů byl pro Patricii krvavý horor Stigma (1999), kde vynikajícím způsobem ztvárnila obyčejnou dívku.