Je australský herec. 

Po narození se jeho rodina přestěhovala z Anglie do Perthu v Austrálii. V roce 1998 dokončil studium na prestižní National Institute of Dramatic Art v Sydney.

V roce 2000 debutoval na filmovém plátně rolí v australském snímku "Tanečník", kde si zahrál staršího bratra Adama Garcii. Za svůj výkon byl nominován na cenu australského filmového institutu. Mezi jeho další australské filmy patří Rváči s Johnem Goodmanem, Toni Colette a Samem Neillem , za který byl nominován na Film Critics Circle of Australia Award. Kromě toho se v malé roli objevil v dramatu z druhé světové války Hartova válka, ve kterém ztvárnil titulní roli Bruce Willis.

Mezinárodní publikum na sebe ale upoutal až rolí ve velmi ceněném filmu Somersault v režii Catea Shortlanda. Získal za něj cenu AFI a vysloužil si svou druhou nominaci na cenu FCCA. Kromě toho se stal tento snímek toho roku hitem vyhlašování cen AFI, během kterého získal ocenění ve všech existujících kategoriích - k něčemu takovému dlouho ještě nikdy nedošlo.

Poté si v roce 2006 zahrál titulní roli v soudobé filmové adaptaci hry Macbeth v režii Geoffreyho Wrighta. Spatřit jsme ho mohli i ve snímku 6. Batalion v režii Johna Dahla a v hororovém thrilleru Krokodýl: Návrat do krvavé laguny.

Nejvíce se dostal divákům do povědomí až díky filmům jako Terminátor Salvation (2009) nebo sci-fi snímkem Jamese Camerona Avatar (2009).

Dále se proslavil filmem Souboj Titánů a jeho pokračováním Hněv Titánů.