Sergio Ramos García více známý jako Sergio Ramos, je španělský fotbalista, který obvykle hrává na pozici obránce za Real Madrid. Ramos je absolventem mládežnického systému Sevilly a byl považován za jednoho z nejlepších mladých světových obránců. V létě 2005 přestoupil ze Sevilly do Realu Madrid za 27 milionů eur. Nosí číslo 4. Ve španělské reprezentaci debutoval v březnu 2005 v zápase proti Číně. Reprezentoval Španělsko na Mistrovství světa 2006 v Německu a na MS 2010 v JAR.

Ramos začal svou kariéru jako slušný pravý obránce, tuto pozici hrával většinou ze začátku kariéry. Po dvou letech zkušeností v La Lize v dresu Sevilly byl však známý pro svou schopnost nastoupit kdekoliv v obraně.


Real Madrid podepsal s Ramosem ze Sevilly v létě 2005 za 27 milionů € .Stal se devátým hráčem Sevilly, kterého koupil Real Madrid. Je to třetí nejdražší přestup teenagera (za Rooneym) a nejdražší v La Lize. V Realu byl oceněn číslem 4, které před ním nosil kapitán Fernando Hierro.

V roce 2004 se stal klíčovým hráčem 21-ky, odehrál 6 zápasů a nabyl potřebné zkušenosti a začali se o něj zajímat i jiné kluby. Stal se nejmladším hráčem v národním týmu po 55-ti letech. Jeho rekord zlomil až Francesc Fabregas z Arsenalu.

Svým výkonem si zajistil místo v národním týmu i v důležitém kvalifikačním utkání na MS 2006 proti Srbsku a Černé hoře. Protože chyběl jeho týmový kolega z Realu Michel Salgado nastoupil v základní 11-ce.

15.května 2006 se stal součástí týmu, který cestoval na MS a nakonec nahradil Michela Salgada pravého obránce. Během kvalifikace na Euro 2008 se stal pravidelným členem základní 11-ky španělského družstva, když postoupili z prvního místa ve skupině F před Švédskem. V kvalifikaci skóroval 2krát, při vítězství nad Dánskem 3-1 jednou a také jednou proti Švédům 3-0 v 11-jejich startech.