Je kanadská herečka a modelka. Proslavila ji role Emily Fieldsové v seriálu stanice ABC Family - Prolhané krásky (Pretty Little Liars).

Shay se narodila v Mississauga v Kanadě. Její matka Precious Garcia je Filipínčanka a její otec Mark Mitchell je Ir / Skot. Shay má mladšího bratra Seana a je sestřenice Lei Salonga, zpěvačky a držitelky Tony Award. Shay už jako malé dítě měla zájem o umění a říkala rodičům, že by se chtěla věnova kariéře herečky. Začala chodit na hodiny tance. Když měla 10 let, spolu s rodinou se přestěhovala do West Vancouver. Právě ve Vancouveru mezinárodní modelingová agentura uspořádala otevřený casting pro dospívající dívky. Shay byla jedna z dívek, kterou vybrali. Choidla do ROCKRIDGE Secondary School a poté, co se přestěhovala, chodila do West Vancouver Secondary School, kde také odmaturovala.

Po podepsání smlouvy s její první divadelní agenturou se objevila v kanadském seriálu Degrassi: The Next Generation a zajistila si několik reklam, včetně Pantene. Shay si zahrála hostující roli v celosvětovém seriálu Rookie Blue a objevila se v hudebním videu "Hold My Hand" od jamajského rappera, Seana Paula. Shay také pracovala pro American Eagle Outfitters. V roce 2010 se objevila ve čtyřech epizodách seriálu Disney XD, Aaron Stone, kde ztvárnila roli roztleskávačky, Iriny Webber.

V prosinci 2009 byla obsazena do seriálu Prolhané krásky. Seriál se soustředí na život čtyř kamarádek. Shay ztvárňuje roli Emily Fieldsové. Premiéru seriálu sledovalo více než 2.47 milionů diváků.

V lednu 2011 podepsala smlouvu s Procter & Gamble a stala se tak mluvčí pro šampony Pantene Nature Fusion.