Je britsko-americká herečka, módní návrhářka a modelka. 

Sienna Rose Miller, známá pod jménem Sienna Miller, se narodila 28. listopadu 1981 v Nestorku. Dětství strávila v Anglii. Její otec je bankéř, matka absolventka herecké akademie a její sestra Savannah se věnuje módnímu návrhářství.

Jak jsme u pohledných hereček zvyklí, tak i Sienna odstartovala svou kariéru jako fotomodelka. Objevovala se na mnoha festivalech, s cigaretou v ruce pózovala pro Vanity Fair a také pro svůj výjimečný vkus a cit pro módu se stala tváří mladistvé značky Pepejeans London. Fotomodelingu se vlastně věnuje i dnes.

Na plátně se poprvé blýskla v romantické komedii Klíč k lásce (2001). Ve stejnou dobu vznikl seriál Bedtime a o dva roky později Keen Eddie, kde Sienna také účinkovala. Její první velký úspěch jí přinesl britský thriller Po krk v extázi (2004) a Sienna tvrdí, že si natáčení opravdu užívala: důvodem byla spolupráce s jejím idolem Danielem Craigem.

Ale mužem, do kterého se zamilovala nebyl Craig, ale pohledný Brit Jude Law, po jehož boku si zahrála v komedii Zlatíčko (2004). Co se týče jejich osobní love story, byli to neustále rozchody a usmiřování. Jude je nenapravitelný proutník a několikrát Siennu podváděl nejen se svou bývalou manželkou, ale i s chůvou svých dětí. Sienna prý také podle všeho měla románek s rapperem P. Diddym.

V roce 2005 Sienna dostala roli Francesci Bruni v romantickém dramatu Casanova a v červnu 2007 jsme se mohli těšit premiéře jejího nového snímku Warholova múza (Factory Girl).

Mezitím se stihla rozejít s Judem Lawem, roztočit další tři filmy (Interview, Hvězdný prach, Camille) a stát se módní ikonou.