Vlastním jménem Bernd Weidung, je německý zpěvák populární hudby, producent, skladatel a moderátor, člen skupiny Modern Talking.

Thomas projevoval již v dětství náklonnost k hudbě, vystupoval jako 7 letý talentovaný zpěvák. Později zpíval na diskotékách a v klubech, studoval hudbu na gymnáziu v Koblenzi. V roce 1979 vyhrál soutěž pro začínající umělce se skladbou "Judy". Tato skladba ani další projekty mu však nestačily na výraznější prosazení se na popové scéně. Přesto podepsal smlouvu s hudebním vydavatelstvím a v roce 1983 se setkal se skladatelem Dieterem Bohlenem, jehož velmi zaujal Thomasův sametový hlas a složil pro něj singl Was Macht Das Schon.

Zanedlouho začali produkovat skladby v angličtině a vlastně vytvořili populární duo Modern Talking. Tento projekt oba katapultoval na vrchol slávy a v polovině osmdesátých let dlouhodobě okupovali vrcholné příčky hitparád po celém světě, zejména však v Evropě. Následovala hvězdná kariéra, která zanechala stopu svým stylem na světové scéně populární hudby i počtem prodaných alb. Podle dostupných zdrojů Modern Talking se stali (po Beatles a ABBA), třetí nejprodávanější skupinou populární hudby na světě.

Thomas se poprvé oženil v roce 1985 s Norou Balling, která měla na něj i jeho kariéru velký vliv. Měla dokonce výrazný podíl na neshodách mezi Dieterem Bohlenem a Thomasem a vlastně svým chováním ukončila působení Modern Talking v dobách největší slávy. Po několika letech si Thomas a Nora přestali rozumět a jejich ukončení soužití v roce 1998 bylo zase posledním impulsem na úspěšný comeback Modern Talking. Thomase a Noru rozvedli v únoru 1999. Dlouho však svobodný nezůstal. V červenci 2000 se oženil po dvouleté známosti s Claudií Hess (nar. 1972). 27. června 2002 se jim narodil syn Alexander Mick, dosud jediný Thomasův potomek.

Po vydání šesti úspěšných alb se po osobních neshodách duo Modern Talking v roce 1987 rozešlo a oba umělci se vydali na sólovou dráhu. Thomas žil několik let v USA odkud se však vrátil zpět do Německa. V následujících letech vydal šest alb, z toho jeden nazpívaný ve španělštině (Barcos de Cristal). V roce 1994 se zrodila myšlenka na znovuvzkříšení Modern Talking, trvalo však další čtyři roky než přišel fanoušky vytoužený návrat, který byl znovu úspěšný, ale po pěti letech a vydání dalších šesti alb si (definitivně) řekli "končíme".

Thomas vydal další alba. Kromě toho mu vyšlo několik singlů - duet se Sandrou The Night Is Still Young, s polskou zpěvačkou Kasia Nova Forever In Dream, s Kamaliyou No Ordinary Love ... Každoročně připravuje setkání se svými fanoušky v německém městě Koblenz, kde trvale žije a věnuje se charitativní činnosti, pomáhá zejména dětem z chudých rodin.