Je americký zpěvák, rapper, skladatel, producent a příležitostný herec. Je členem a spoluzakladatelem skupiny The Black Eyed Peas.

Will.I.Am, vlastním jménem William Adams, se narodil 15. března 1975 v Los Angeles, Kalifornie (USA).

Jeho matka ho už od dětství podporovala v kariéře, aby neskončil v jednom z kalifornských ghett jako většina jeho spolužáků a kamarádů. V době, kdy začal studovat na střední škole, začal více pracovat na své hudební kariéře. Seznámil se zde také se svým budoucím kolegou z Black Eyed Peas Apl.de.ap. Brzy na to začal Will skládat první písně a s apl.de.ap vystupovat v losangeleských klubech.

Založili tu svou první hudební skupinu Atban Klann. Pak to šlo s jeho hudební kariérou prudce nahoru. Připojil se k nim raper Taboo a založili skupinu Black Eyed Peas. V roce 1998 vydali první album Behind the Front a tři roky na to album Bridging the Gap. Pak v roce 2003 se k nim přidala zpěvačka Fergie a album Elephunk bylo na světě. Následovalo ještě úspěšnější album Monkey Business (2005), pak The E.N.D. (Energy Never Dies) (2009) a nejnovější The Beginning (2010).

Složil a nazpíval mnoho soundtracků k filmům, jako jsou například: Scary Movie, Garfield, Taxi, Shrek Třetí, Znovu 17, G-Force nebo Madagaskar 2: Útěk do Afriky. Pro poslední jmenovaný film nazpíval známou píseň I Like To Move It. Navíc si zde jako dabér střihl roli hrocha Moto Moto. S Black Eyed Peas se také objevil ve filmu Buď v klidu s Johnem Travoltou nebo v seriálu Las Vegas: Kasino. Jeho zatím největší herecká role přišla když byl obsazen do role Johna Wraith ve filmu X-Men Origins: Wolverine.

S písní Yes We Can, na podporu kampaně prezidenta Baracka Obamy získal v roce 2008 cenu Daytime Emmy. Následně využil pauzu, kterou si Black Eyed Peas vzali v roce 2011 (nikdy se však nerozpadly), a odebral se opět na sólovou dráhu. Jeho v pořadí čtvrté sólové album nese název #willpower, debutový singl T.H.E (The Hardest Ever) obsahuje hlasy Jennifer Lopez a Micka Jaggera. Na novém albu došlo i ke spojení frontmana The Black Eyed Peas a princezny popu Britney Spears v podobě skladby Scream & Shout.