Vlastním jménem William Adams, je americký rapper, producent a multiinstrumentalista. Je spoluzakladatelem a členem skupiny Black Eyed Peas.

Adams se narodil v severovýchodní části Los Angeles, Boyle Heights. Má dva bratry, sestru a čtyři adoptované sourozence. Nikdy se nesetkal se svým otcem.

Adams navštěvoval Palisades Charter High School s DJem, zpěvákem a hudebním producentem Stefanem Gordym (RedFoo) ze skupiny LMFAO. Ve věku 14 let se setkal se svým přítelem Alanem Pinedou-Lindem (apl.de.ap), s nímž v roce 1991 založil tzv. Break-dance skupinu Tribiale Nation pod pseudonymem Will 1X. O rok později se tento projekt změnil v kapelu Atban Klann. Po podpisu smlouvy o nahrávání v roce 1993 začali Eazy-E Ruthless Records společně s Mookie Mookem, DJ Motiv8 a Dante Santiagem pracovat na prvním albu Grass Roots a dokončili jej na konci roku 1994. Toto album však nikdy nebylo vydáno kvůli smrti zakladatele nahrávací společnosti. Kapela se rozdělila v roce 1995.

Ve stejném roce po rozpadu původní kapely Atban Klann, Adams změnil přezdívku na will.i.am a společně s apl.de.ap a Taboo založil skupinu Black Eyed Pods, jejíž jméno se později změnilo na Black Eyed Peas. V letech 1997-1998 probíhala práce na prvním albu Behind the Front. Album bylo mírně úspěšné. Do roku 2012 prodalo 1 200 000 výtisků. O dva roky později vydali album Bridging the Gap, které se nesetkalo s takovým úspěchem jako předchozí album. V roce 2001 se zpěvačka Fergie připojila ke skupině. Od té doby kvarteto vydalo další čtyři alba. Jejich tržby činily zhruba 42 000 000 dolarů. 

Spolupracuje nebo spolupracoval, mimo jiné s umělci jako Mary J. Blige, 2NE1, Eazy-E, Nas, John Legend, Planet Asia, Sting, De La duše, Wyclef Jean, Macy Gray, Justin Timberlake, Q-Tip, Mos Def, The Pussycat Dolls, Carlos Santana, Jennifer Lopez, Ricky Martin, Rihanna, Earth, Wind & Fire, The Rolling Stones, Erykah Badu, Stevie Wonder, India.Arie, Sérgio Mendes, chlupatý, Michael Jackson, Usher, Common, Talib Kweli, Busta Rhymes, Nicole Scherzinger, Nicki Minaj, Fergie, Cheryl Cole, Britney Spearsová aj.

V roce 2011 se stal kreativním ředitelem společnosti Intel. V sedmi sezónách byl porotcem v britském vydání The Voice.