Točit úspěšný seriál není jen tak. Svoje o tom ví nejen scénáristé Cest domů, kteří už napsali na tři stovky dílů, ale i herci a v neposlední řadě také rekvizitáři.

"Od pprvní klapky, která padla 5. srpna 2010 v ateliéru ve Vysočanech, bylo obsazeno více než 800 herců. Zhruba 20 postav v seriálu zemřelo. Točilo se ve třech věznice, dvou nemocnicích, 19 vilách nebo chatách, ale i na smetišti," vypočítal PR koorodinátor seriálu Josef Ducký.

"Při natáčení bylo zničeno 15 zbraní a 50 telefonů, na různé speciální efekty se spotřebovalo 10 kilogramů střelného prachu a na všechno možné 150 kilometrů lepící pásky, které se ve filmařské hantýrce říká tejpa," překvapil.

Jednou z dekorací, v níž se v ateliéru natáčí, je hospoda. "V ní se od začátku natáčení načepovalo 1000 litrů nealkoholického piva. Pokud si scéna žádá skleničku vína, jablečný džus nahrazuje víno bílé, rybízový červené. Obojího dohromady se spotřebovalo 700 litrů," uvedl Ducký.

Různé druhy whisky zase simuluje černý čaj. Rekvizitáři jej spotřebovali 6500 sáčků a uvařili 15 000 kafí. Za květiny, které byly v seriálu použity, se utratilo 250 000 korun.