Hvězda seriálu Cesty domů Andrea Kerestešová pomáhá dětem s dědičnými metabolickými poruchami. A nejen tak, že se stala kmotrou speciální kuchařky s nízkobílkovinnými recepty pro ty, kdo těmito poruchami trpí.

Se sdružením, které spojuje pacienty s metabolickými poruchami, Andrea spolupracuje už několik let. "Přivedl mě k němu můj kamarád, módní návrhář, který pak později zemřel. Tím, že sdružení pomáhám, vlastně pokračuju v jeho odkazu," říká Andrea.

Právě tomuto sdružení odkázala také výtěžek z aukce svých fotoobrazů, které před dvěma lety představila její výstava Indigo. "Raději pomáhám konkrétním činem, než finančně. Ne všechno se dá vyřešit penězi," nechala se slyšet.

"Obdivuju rodiče dětí s metabolickými poruchami. Těch poruch je několik, ale nejznámější a nejrozšířenější je fenylketonurie. Děti s těmito poruchami musí držet celý život přísnou dietu, v níž je přesně na gram vypočítáno, kolik a čeho smí sníst. Pokud by ji nedržely, měly by vážné zdravotní problémy, které by vedly až k trvalému postižení," dodala Andrea, která se s dětmi pustila do pečení perníčků.