Návrhářka Beata Rajská každoročně na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech uvádí svoji novou módní kolekci. Ta letošní bude vytvořená z elegantních šátků.

"Kolekce bude částečně udělaná ze šátků, z hedvábí. Chtěla jsem ukázat, že na světě jsou věci, kterých si člověk ani nevšimne. Musí být hodně vnímavý. Letěla jsem do Moskvy a tam jsem zjistila, že se dělají takovéhle šátky. Tohle všechno jsou rozstříhané šátky," ukazovala dnes v Karlových Varech Beata modely, které ze šátků vytvořila. 

Inspirací jí prý byl legendární Doktor Živago.

"Jsou v tom hodiny a hodiny práce.Ty šátky jsem použila na kabátky, na šaty, kalhoty, večerní šaty. Ale trošku jinak. Protože jak jsem byla inspirovaná Doktorem Živagem a carským ruskem obecně, tak ty šaty jsou na jednu stranu velmi upjaté, na druhou stranu velmi transparentní. Doufám, že na ně lidé zareagují dobře," říká návrhářka. 

Náladu jí nekazí ani fakt, že letos je v Karlových Varech o něco chladněji.

"Když jedu do Varů, balím věci do tepla i do zimy. Před lety jsme měli sametové tepláky a letos jsem se rozhodla, že je našiju znovu. Jsou to bombery s tepláky," překvapila Beata.

Svoji novou kolekci ze šátků představí v Karlových Varech už dnes večer.