Moderátor ještě před začátkem letošního filmového festivalu v Karlových Varech na svém Instagramu oznámil, že letos ho na kolonádě s manželkou potkávat nebudeme. Dokonce se vzdal luxusního - již zaplaceného- apartmánu, který věnoval jednomu ze svých fanoušků. Teď se ale v Karlových Varech neočekávaně objevil! Proč?

"Měli jsme jet s Monikou na festival do Varů. Nakonec jsme změnili plány, ale hotel už máme zaplacený. Co teď??? Nechci, aby to propadlo. Napadlo mě ten pokojík zadarmo někomu přenechat. Ale komu? Pište do komentářů vaše nápady," vzkazoval Leoš před začátkem festivalu svým fanouškům, kteří nezkrývali zklamání z toho, že letos nebudou moci obdivovat stylové outfity jeho manželky Moniky a sledovat vtipná videa z příprav na opulentní večírky. 

O to větší bylo naše překvapení, když se Leoš nečekaně objevil coby moderátor koktejlu společnosti JCDecaux, kde Eva Zaoralová vyhlašovala vítěze festivalové ceny o nejlepší filmový plakát! Tu, mimo jiné, získal snímek Mizející světlušky. 

"Bylo to rozhodnutí na poslední chvíli. Hned se vracím do Prahy," vysvětloval přítomným Leoš, kterého prý nakonec "ukecala" k rychlé cestě do Karlových Varů ředitelka společnosti, Kamila Mortimer. Na koktejlu plém šampaňského, krevet a ústřic Leoš hýřil vtipem a na velké plazmové televizi nezapomínal přítomným hostům komentovat aktuální dění na Mistrovství světa ve fotbale. "Chci si ty krevety zasloužit, Kamilo," smál se Leoš. Shodou náhod se ten den hrál zápas mezi Francií a Uruguayí, což hosty společnosti, která sídlí v Paříži, pochopitelně nenechávalo chladnými. Už jen proto, že se podávalo francouzské šampaňské. Když padl gól, neváhal dokonce Leoš do mikrofonu spontánně zahlásit "gól" takovým způsobem, za který by se nemusel stydět ani Jaromír Bosák!

Jak je tedy vidno, žádná práce Leošovi není cizí, a pokud už se namane dobře honorovaný "kšeft", rád i na poslední chvíli změní své plány.