Závěrečným červeným kobercem letošního filmového festivalu právě prošly poslední známé osobnosti, v čele s britským hercem Robertem Pattinsonem. Kdo další si nenechal ujít závěrečný ceremoniál?

Fanouškům musela srdce plesat radostí! Hvězda upírské ságy Stmívání, Robert Pattinson, se totiž právě na červeném koberci na poslední chvíli rozhodl, že půjde mezi ně. Oproti rozpačitému dojmu z jeho příjezdu, kdy se před Puppem na čekající lovce autogramů ani nepodíval, to byla příjemná změna.

Pattinson dnes na festivalu osobně uvedl svůj film The Rover, později potom v průběhu závěrečného ceremoniálu převzal z rukou Jiřího Bartošky cenu prezidenta festivalu. A během děkovné řeči dal tak trochu naději, že se dnes hodlá zapojit do pofestivalového veselí v místních barech!  "Chtěl bych moc poděkovat, že můžu být na tomto festivalu, slyšel jsem od filmařů, že je to skvělé místo nejen pro filmy, ale také pro mejdany."

A děkoval také Jaromír Hanzlík, který byl z letošního dění na festivalu velmi dojatý - Jiří Bartoška mu totiž předal cenu za mimořádný přínos české kinematografii. Z rukou svého kamaráda ze seriálu Sanitka se cena jistě přebírala s klidným srdcem. I přesto se mu chvěl hlas.  "Jirko, děkuju moc za tuhle krásnou cenu, poslal jsi mě tím do společnosti báječných lidí a úžasných kumštýřů, čehož si hrozně vážím," vzkázal z pódia.

Závěr festivalu si nenechaly ujít ani Zuzana Stivínová nebo Blanka Matragi. Jak to dámám slušelo, to můžete zhodnotit v naší fotogalerii.