Kdyby tvůrci filmu Železná lady, který vypráví o životě legendární britské političky Margaret Thatcher, věděli o Simoně Stašové, možná by snímek ještě narychlo přeobsadili.

Oblíbená herečka Thatcher jako by z oka vypadla. Alespoň pod taktovkou Marka Škarpy a Petra Kurečky, kteří jsou podespaní pod kalendářem Proměny 2015.

"Věděli jsme, že chceme v kalendáři Simonu Stašovou od chvíle, kdy jsme na něm před šesti lety začali poprvé pracovat. Ale nikdy jsme se nesešli díky termínům. Je totiž jednou z nejvytíženějších českých hereček," nechali se slyšet.

Pro Stašovou byla role Thatcherové výzvou, právě díky filmu, který mají všichni v živé paměti. Všichni se ale nakonec soustředili na reálnou Železnou Lady.

"Hodně jsme to řešili. Ta postava není jednoduchá. Naše generace si ji ještě pamatuje ze zpráv, kde jí za minulého režimu často vykreslovali jako ukázkovou zápornou političku ze Západu. Film Železná Lady nám ji pak ukázal z úplně jiného pohledu i díky geniálnímu ztvárnění Mery Streepové," vysvětlili Petr s Markem.

Že se jim výsledek opravdu povedl, musejí chtě nechtě uznat i zloději kovů, kteří by si v případě, že by Stašová byla skutečně železná, na její podobiznu jistě brousili (nejen) zuby…