Nejdřív jsem chtěla psát 10 pravidel, jak sbalit muže, protože jsem se dočetla, že se do kin chystá film mého známého, režiséra Karla Janáka, 10 pravidel, jak sbalit holku. Vážně jsem se problémem, jak sbalit muže, zabývala, prodiskutovávala jsem téma i se svými zkušenými kamarádkami, brousila jsem si drápy, abych psala jak ďábel, ale pak náhle (po dvou větách) jsem si uvědomila, že vůbec nemám zájem někoho sbalit, ale mám chuť to všechno rovnou zabalit.

Měla jsem totiž narozeniny. Ten den byl slunný a krásný a mí milí přátelé mi dávali dárky, na kterých bylo vidět, jak moc se snažili, aby mi udělali radost. V mé duši byl přesto stín. Pochopitelně. Byly to mé první narozeniny v mém novém životě. V mém životě, ve kterém už nemám svého manžela, kterého jsem si vybrala před skoro 38 lety.

Byly to mé první narozeniny, kdy jsem věděla, že nás bude sedět u stolu o jednoho míň a že už nikdy nebudu pro žádného muže „ta nejdůležitější žena – matka jeho dětí“. Ach jo! A když jsem si to takhle zbilancovala, tak jsem ztratila zájem se usmívat i plánovat a radovat se, že je venku hezky a že začalo jaro. A říkám upřímně, že jsem byla jen krůček od toho, abych našla všechny ty léky, které mému manželovi nepomohly, a spolkla je, aby mi pomohly tam, kde bych svého muže mohla eventuálně potkat…

No, neudělala jsem to. Má vrcholně depresivní úvaha byla sice kraťounká jako dech, ale stačila, abych si uvědomila, že stojím na pokraji propasti a že bych se měla rychle vzpamatovat. A tak jsem se vůlí nadlidskou vzpamatovala. A, i když sama nechci nic začínat a nikoho balit, tak vám prozradím, co máte dělat, abyste sbalily muže. Mám naprosto jasno. A protože mé rady jsou velice konkrétní a stručné, dám prostor i Martě, Janě a Ireně. Mé přítelkyně mi totiž poskytly na mou otázku odpovědi, které musíte vědět.

Irena řekla: „Jak sbalit muže?! Musíš se tvářit, že ho strašně chceš, a pak musíš vzít zpátečku…“ Marta řekla: „Musíš zhubnout čtyřicet kilo, zbohatnout o čtyřicet mega a omládnout o dvacet čtyři let! Pak sbalíš všechny!“ Jana řekla: „Sbalíš každého chlapa, když mu nabídneš svůj byt, budeš mu prát, vařit, poslouchat jeho nudné řeči, smát se jeho blbým vtipům a bez ohledu na jakékoli plánování budoucnosti se budeš tvářit, že to nejdůležitější, co s ním chceš provádět, je orální sex!“

Co vy na to? Nesouhlasíte? Tak to se vám asi nebude líbit ani mých deset pravidel, jak sbalit muže. Má pravidla znějí takto: 1. pravidlo – Musíš mu dát svůj telefon. 2. pravidlo – Musíš mu dát svůj čas, i když On musí vědět, že čas je pro tebe velmi drahocenný. 3. pravidlo – Musíš mu dát vědět, že po tobě šílí miliardy úchvatných mužů. 4. pravidlo – Musíš mu dát za pravdu, že ON je nejzajímavějším mužem planety. 5. pravidlo – Musíš mu dát alkohol. 6. pravidlo – Musíš mu dát hodně alkoholu. 7. pravidlo – Musíš mu dát! 8. pravidlo – Musíš mu dát znova. 9. pravidlo – Musíš mu dát zas a zas a zas. 10. pravidlo – Musíš mu NEDAT!

A pak je tvůj! A můžeš si ho buď nechat navždy, anebo ho zmačkat a zahodit! Ať žije lov a glanc!

Vaše