Přítelkyně Jarka na předminulém večírku bývalých spolužaček hrozně plakala, protože zjistila, že její muž Pavel ji zradil s jednou odbarvenou blondýnkou. Jarka líčila, jak na nevěru přišla, jak měla intuici už dávno, jak se budila ve snech zlým tušením a jak ho pak přistihla.

A on ve své činnosti ani neustal, jen se tak blbě usmíval. Jarka neustále používala věty jako „Já mu dala volnost“ a „On měl úplnou svobodu…“. Až jsme z toho se spolužačkou Ilonou byly tak špatné, že jsme vypily ještě nějaké šampaňské a pak jsme se Jarku pokusily vyvést z bludiště chyb, do kterého ji dostrkali psychologové, psychiatři, teta Sally, manželská poradna a výchova její suverénní matky.

Vysvětlily jsme taky Jarce, že základní osou všech partnerských vztahů jsou jen dvě prosté myšlenky. První zní: Nikomu nevěř! A druhá je: Každý je schopen všeho!

Díky těmto dvěma jistotám lze pak okamžitě z repertoáru života odstranit některé věci. Například toleranci.

Tolerance je vždycky absolutně nepřirozená, vždycky svědčí o nedostatku citu i fantazie a ve všech důsledcích i směrech je zhoubná. (Jedna naše kamarádka byla k manželovi tolerantní dva roky, když chodil v pět ráno domů. Pak zjistila, že má dvě děti a bydlí u jedné vyžilé manekýny.)

Dále zlikvidujeme hrdost. Když chcete někoho mít, když někoho milujete, pak na hrdost zapomeňte! Nebojte se trapných výstupů, nebojte se říci, že máte strach, že by vám ho jiná mohla klofnout. A nedělejte si „hrdou“ iluzi, že právě váš partner se jinou klofnout nedá. Dá! Klofla jste ho přece. Ne?!

Dál. Důstojnost?! Co je to? Není přece nic nedůstojnějšího než vůbec připustit, aby si ten váš začal s někým cizím! Když milujete, tak je důstojnost pevně spjata s vaším srdcem, a dokud bude srdce láskyplně bušit, můžete se i vy chovat bez jakýchkoli obav a bušit po libosti…

Jarce jsme taky ozřejmily, že je úplný nesmysl podlehnout větě, kterou muži tak rádi říkají o svých životních partnerkách, kterým jsou už roky nevěrní: „Vážím si jí pro její pochopení.“ Protože… Co z toho „vážení a chápání“ ta podváděná chudinka vlastně má?!

A tak, abychom Jarku lépe připravily pro budoucí chvíle, vypracovaly jsme jednoduchý návod, jak zabránit partnerově nevěře.

1. Nikdy nedopusťte, aby šel na pánskou jízdu!

2. Nikdy nedopusťte firemní mejdan, výlet nebo školení!

3. Když už dopustíte, aby váš partner šel na pánskou jízdu a jel na firemní zájezd, pak pod jakoukoli záminkou jeďte s ním!

4. Na pánské jízdě i na služební cestě mu pak zabraňte v konverzaci s tou dychtivou dvacítkou.

5. Když už se vám nepodaří zabránit konverzaci s dvacítkou klidným hlasem, zvedněte ho!

6. Když konverzace s dvacítkou pokračuje, řvěte!

7. Když se ti dva pořád baví, rozbijte v místnosti všechno sklo!

8. Zfackujte ho!

9. Zfackujte ji.

10. A pak… ale to už vám na něm musí hodně záležet… vezměte do ruky nůž!

Na minulém večírku bývalých spolužaček Jarka nebyla a Dáša s Vlastou tvrdily, že svůj život evidentně prohrála. Neměly pravdu. Šly jsme s Ilonou Jarku navštívit. Píše zaníceně vědeckou knihu o novém principu partnerských vztahů, bydlí sice na pokoji s dvěma loupeživými prostitutkami, ale na rozdíl od svého „zvítězivšího“ manžela Pavla je… živá!