1. Kupte si drahé džíny o velikost menší! Tím jste si vytyčili cíl. Až zhubnete, vejdete se do nich a stane se z vás okouzlující bytost!

2 . Zvolte si správný čas! A správný čas na dietu je právě teď! Žádné od zítra nebo od pondělí! Začněte hned!

3. Když už se rozhodnete držet dietu, vyberte si takovou, u které víte, že vám bude chutnat!

(Nejhorší je mučit se dietou chřestovou, když nesnášíte chřest, cpát se celerem, když je vám po něm špatně a nedopřát si brambory, když jsou vaší nejoblíbenější pochoutkou!)

4. Nemyslete si, že čím víc při dietě trpíte, tím víc zhubnete! Často bývá opak pravdou!

5. Neztrácejte čas s krasavicemi, které dietu držet nepotřebují! Obklopte se lidmi, kteří mají problémy jako vy a s kterými můžete své dietní zásady probírat milionkrát denně!

6. Pohyb je nutný! Ideálním pohybem je plavání v moři anebo dlouhé procházky po pláži. Nemáte – li k dispozici oceán, brouzdejte do posledního dechu nákupními centry a místo drahého tréninku s osobním trenérem si zkuste asi tak 20 nových těsných šatů. Náročné pohyby v trpasličích kabinách, kde je 50 stupňů celsia, vydají za lekci bikram jógy.

7. Nikdy si v kavárně  neobjednávejte dort! Maximálně se povoluje, aby si dala dort vaše kamarádka a vy jste jí z něj olizovaly krém.

  1. Dieta není vězení! Můžete z ní kdykoliv dobrovolně vystoupit anebo se na ni úplně vykašlat. Taky se ovšem může stát, že se do své diety zamilujete a budete s ní žít navěky!

9. Vždycly platí: Když tě honí mlsná, tak k sobě buď drsná!

10. Cože? Že jste se ani po dietě do těch nových, krásných džín nevešly?! Hm!  V tom případě najděte paragon a vyměňte je za větší!

Foto: Lenka Hatašová