Povídá se, že muži mají rádi blondýnky, ale jako životní partnerky volí brunetky. Asi nemá cenu polemizovat, kde je pravda, raději si pojďme říct, jak se o blond vlasy starat, aby byly ještě krásnější a zářivější i když praží slunce, které je může silně poškodit!

Jste majitelkou světlých vlasů díky přírodě nebo jsou výsledkem barvení? Tak jako tak, blond je „zatraceně“ sexy a její odstín sluší skoro každé ženě. Výhoda světlých vlasů je, že dokážou ubrat až několik let, jsou milosrdnější k vráskám a vytváří pocit nevinnosti.

Při zesvětlovaní vlasů dochází k odstraňování melaninových pigmentů. Vlasy se stávají citlivějšími, poréznějšími, ztrácejí lesk, třepí se, a proto je potřebné o ně pečovat intenzivněji. Krásnou a zářivou barvu svých vlasů nejlépe udržíte pomocí kvalitní vlasové kosmetiky, která vaši hřívu nijak nezatíží, ale dodá jí pevnost a lesk.

  1. V drogériích a specializovaných obchodech hledejte pečující produkty pro blond, barvené nebo melírované vlasy. Jemné šampóny, kondicionéry, balzámy a stylingové přípravky s velkým množstvím hydratačních látek zabrání tomu, aby se zářící odstín vaší blond změnil v nevýraznou nudu. Profesionální přípravky umí rozjasnit blond vlasy až o několik odstínů.

  2. Při každém mytí na závěr kštici důkladně opláchněte vlažnou vodou a minimálně jedenkrát týdně jim dopřejte regenerační masku. Při konečné úpravě vlasy raději nefoukejte horkým vzduchem, ale nechte je nejdříve trochu přirozeně proschnout a na závěr dosušte vlažných vzduchem. Kulmu a žehličku na vlasy používejte minimálně. Pokud už vlasy tepelně upravujete, nezapomeňte na ochranu před teplem.

  3. Chystáte-li se letos na dovolenou na pláž, pamatujte si, že blond vlasy jsou háklivější na slanou vodu a sluníčko. Do kufru si proto s sebou přibalte speciální vlasovou kosmetiku, jež obsahuje ochranu proti slunečním paprskům.

Inspirujte se v naší fotogalerii!

Foto: 123rf.com