Že ještě nepoužíváte noční krém? Tak to je velká chyba! Připravujete se tak o dokonalou pleť, protože hlavní výživu z krémů si pokožka bere právě ve spánku.

Během noci, kdy si spokojeně hovíme pod teplou peřinou, odpočívá i naše pleť. Ve spánku se regeneruje a likviduje škody, které utržila během dne. V noci lidské tělo nehybně leží několik hodin, tekutiny stojí a kožní tkáň se ucpává. Po probuzení může pleť vypadat překrvená a „pomačkaná“. Postupem let dochází ve škáře k úbytku strukturálních glykanů a ke snižování jejich schopnosti zadržovat tekutiny. S přibývajícím věkem se tedy na kůži po probuzení objevuje stále víc otoků a otlaků.

Mezi půlnocí a první hodinou ranní výrazně roste míra buněčného dělení, což vede i ke zvýšené zmlazující aktivitě kožních buněk. Aby obnovující procesy fungovaly co nejlépe, je dobré je podpořit super výživným krémem, který obnovu urychlí a zdokonalí. Měl by být hydratačního charakteru, protože je dokázáno, že pleť ztrácí během celé noci až 70%  hydratace. Pokud už řešíte vrásky, není od věci sáhnout po preparátu s retinoly a omlazujícími chytrými molekulami.

V naší fotogalerii najdete vyzkoušené tipy na ideální noční péči o vaši pleť.

Foto: 123rf.com a archiv