Když se rozhlédnete kolem sebe, zjistíte, že tvář bez sebemenší chybičky nemá skoro žádná žena. Nejde přitom jen o vrásky, ale i o další „vady“ na kráse, jako jsou třeba pigmentové skvrny, pupínky či tmavé kruhy pod očima. Máme pro vás pár tipů, jak se drobných chybiček buď úplně zbavit, nebo je alespoň efektivně zamaskovat.

1. Dbejte na očistu

Každá kosmetička vám potvrdí, že pokud si pleť večer pečlivě neodlíčíte, bude vám i ten nejluxusnější krém k ničemu. Přes vrstvu nečistot totiž nemají účinné látky sebemenší šanci do pokožky proniknout. Pro případ, že se občas vracíte domů nad ránem a usínáte „vestoje“, mějte při ruce expresní odličovací ubrousky, které očistný proces urychlí. Nezapomeňte si pleť čistit i ráno po probuzení! Mohlo by se zdát, že to není třeba, ale i v noci se pokožka potí a usazují se na ní různé nečistoty, takže určitě nejde o zbytečnost.

2. Udržujte vláhu

Hydratace je absolutním základem péče o pleť, a to nejen ve formě pěsticích produktů, ale i v podobě dostatečného pitného režimu. Mluví se o něm neustále, ovšem zkuste ho tentokrát dodržovat opravdu poctivě. V první řadě si hlídejte, abyste denně vypila 1,5–2 litry čisté vody. Uvidíte, že rozdíl poznáte nejen na své pokožce, ale i na celkové kondici. Vězte, že budete i méně unavená!

3. Obrušujte se

Vyplatí se udělat si dvakrát týdně peeling, jenž zbaví tvář hlubších nečistot usazených v pórech i odlupujících se kousků pokožky. Při aplikaci peelingového přípravku buďte opatrná a na kůži zbytečně netlačte, především pokud jste dostala do vínku citlivější typ pokožky. My v redakci jsme si pro tyto účely zamilovaly pravé Černé mýdlo s eukalyptem od značky La Sultane de Saba, jež se používá v dermatologii pro jeho skvělé exfoliační účinky už od 19. století. Koupit ho můžete na www.lasultanedesaba.cz.

4. Dejte si kúru

Jednou za čas se vyplatí dopřát pleti něco navíc a hloubkově ji zregenerovat. Doporučujeme vyzkoušet měsíční kúru Matricium od značky Bioderma. Obsah třiceti ampulek napomáhá nejen buněčné obnově, ale používá se i po různých dermatologických zákrocích, laserových ošetřeních, a dokonce v případě popálenin prvního stupně. Další měsíční kúru uvedla letos na trh značka Sisley. Její produkt Botanical D-Tox funguje jako velmi efektivní detoxikace.

5. Zbavte se skvrn

Pigmentové skvrny jsou záležitostí genetiky, hormonů, přibývajícího věku i nadměrného pobytu na slunci. Ve chvíli, kdy se vám takové skvrnky objeví, vyplatí se pořídit si kvalitní depigmentační krémy. Vyzkoušejte například novou řadu Even Brighter od značky Eucerin. Kromě denního a nočního krému obsahuje i sérum v ampulkách. Značka slibuje, že pokud ho budete používat po dobu jednoho měsíce, stávající pigmentové skvrny výrazně zesvětlí, nebo zcela zmizí.  Novinkou je i krémový korektor v tubě Dark Spot Corrector od značky Garnier.

Foto: Shutterstock