Máte doma malé dítě a zvažujete, zda s ním začít chodit plavat? Bojíte se, že bude více nemocné? Pak vězte, že plavání v jakémkoliv ročním období prospívá zdraví a váš potomek si zcela nenásilně zafixuje zásady otužování i správného pohybu. Ovšem je nutno dodržet několik zásad, aby docházka nebyla narušena nemocemi a plavání všechny bavilo!

1. Vysoušení uší: Postačí vysušit zevní ucho krajem ručníku, u malých dětí vysušte jemnější látkovu plenou. V některých klubech se doporučuje z buničniny udělat smotek a ten velmi jemně vložit do ouška a nechat nasáknout vlhkost.

2. Suché ponožky: Někdy se stane, že dítě ještě omylem vběhne do převlékárny, kde je vlhko a namočí si ponožky. Jít na tramvaj v mokrých ponožkách fakt není příjemné! Mějte raději jedny ponožky, či punčocháčky náhradní.

3. Aklimatizace po bazéně je nutná: Je nezbytně nutné, abyste po plavání se svým malým človíčkem minimálně 30 minut, v zimním období opravdu až 60 minut pobyli v teplé místnosti.

4. Propocené tričko: Může se také stát, že vaše dítě se v herně tak rozdovádí, že bude mít zpocené tričko. Mějte náhradní, ať se při odchodu můžete převléknout.

5. Vysušení vlásků: Soustřeďte se na dokonalé vysušení vlásků, v zimním období mějte pro dítě připravenou pořádnou čepici. I když dítěti vlásky vysušíte, nebude je mít mokré, ale mohou být stále vlhké. Nebo je naopak, po pobytu v herně, už může mít zpocené.

potapeni kredit www.juklik.cz

„Plavání v podzimních a zimních měsících vřele doporučuju. Je to období plískanic, pošmourného počasí, je brzy tma. Lekce plavání tak bývají takovým světýlkem v tunelu a krásným chvilkovým návratem k létu,“ říká Štěpánka Štrougalová, odbornice na plavání s dětmi. „Pokud si ovšem budete vybírat kurzy plavání, určitě se ubezpečte, že nedílnou součástí bazénu je i herna pro děti – ta je totiž zcela nezbytná kvůli správné aklimatizaci po plavání.“

Foto: www.juklik.cz