Odšťavňování ovoce a zeleniny je jedním z nejzdravějších návyků, který si můžete osvojit. Kromě toho, že čerstvé šťávy celkově napomáhají organismu bojovat s nemocemi a odplavovat toxiny, jejich pravidelným pitím bude vaše pleť zdravější a krásnější na první pohled!

Pokud máte problémy s akné, případně vaše pokožka trpí jinými kožními nepříjemnostmi, pak jsou pro vás ovocné a zeleninové šťávy to pravé. Toužíte po bezchybné pleti? Pak zařaďte mezi své každodenní rituály konzumaci čerstvých šťáv a ideálně některé z následujících ingrediencí.

Mrkev – obsahuje neuvěřitelné množství vitaminu A ve formě beta-karotenu, což je silný antioxidant, který chrání buňky před degenerací, zpomaluje procesy stárnutí a tím pomáhá udržovat mladý vzhled. Vitamin A kromě toho příznivě působí na zrak, kosti a zuby. Mrkev obsahuje také množství vitaminu C, jenž pomáhá tělu produkovat kolagen. Ten je nezbytný pro pružnost pokožky, prevenci vrásek a zpomalení příznaků stárnutí. Konzumací mrkve také napomůžete snížení výskytu akné a tmavých skvrn na kůži. Kromě toho mrkev napomáhá detoxikaci jater!

5918396_l

Kapusta – je nesmírně účinná zelenina, především z hlediska prevence zánětů. Obsahuje širokou škálu vitaminů, včetně vitaminů A, C, K, E, B1, B2, B3, dále vápník, beta-karoten, fosfor, železo, měď, hořčík, omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Pokud trpíte na akné, možná máte zacpané tlusté střevo – kapusta šetrně naviguje odpadní látky ven z těla a přispívá k rozpohybování střev.

Řepa – je plná živin, které jsou nezbytné pro zdravou a zářící pleť. Obsahuje železo, draslík, měď, vitamin C, mangan, hořčík, vápník, zinek a kyselinu listovou. Řepa čistí krev i játra, což je pro zdravě vypadající pokožku klíčové. Ovšem s řepou nakládejte opatrně, její účinky jsou opravdu velmi silné, takže si ji dávejte po menších dávkách.

18161808_l

Petržel – je bohatá na vitamin A a C, kromě toho čistí močový trakt, játra a ledviny. Obsahuje také velké množství vitaminu K, jenž napomáhá udržet pružnost pokožky a urychluje hojení ran.

Zázvor – má téměř čarovnou moc, takže pokud chcete posílit svůj imunitní systém, směle ho přidejte do jakékoli ovocné či zeleninové šťávy. Tento kořen je ideální pomocník pro krásnou pleť, protože zásadně napomáhá ke snížení zánětlivých procesů v těle a kromě hořčíku, draslíku, manganu a vitaminu B6, obsahuje také důležité antioxidanty.

8577777_l

Řeřicha – je další zelený zázrak, který čistí krev, což je skvělé pro léčení kožních onemocnění. Vzhledem k vysokému obsahu síry je jako stvořená pro krásnou a zdravou pleť. Jedna miska salátu z řeřichy obsahuje téměř polovinu doporučené denní dávky vitaminu A, navíc také vitamin C, K, B, E, beta-karoten, kyselinu listovou, jód, vápník a cenné antioxidanty.

Citron – je velmi účinný jako lék: čistí krev i pokožku, zbavuje ledviny nebezpečných toxinů a přesto, že je značně kyselý, v organismu působí zásadotvorně. Je bohatý na vitamin C, kyselinu citronovou a vitaminy skupiny B.

Foto: 123rf.com