Na lyže nutně nemusíte jen do Alp a za wellness do Rakouska. Co byste řekli na skvělou lyžovačku ve Slovinsku a wellness v Barceloně, Berlíně, Bruselu, Budapešti, Londýně nebo v Paříži? 

Paříž: Skutečně luxusní wellness

Neskutečných 8600 metrů čtverečních lázeňského komplexu s krytým bazénem přímo na Champs-Elysées, to je Hotel Fouquet´s Barriere. Nádherný výhled na francouzskou metropoli v kombinaci s ozdravnými procedurami budete mít také v Hotelu Le Bristol Paris, kde mají hned osm relaxačních center, fitness a nádherný bazén s výhledem na střechy Paříže. Svou vlastní „bublinu“ klidu přímo v centru města módy a šarmu ale prý mnozí našli v miniaturním relaxačním centru Le Bulle de Sevres.

Barcelona: Lázně v oblacích i v cukrárně

Barcelona není jenom o fotbale, plážích a stavbách Gaudího, je plná míst, kde můžete hledat útočiště před městským stresem. Zapomeňte na starosti a plně se oddejte wellness potěšení například ve starověkých Arabských lázních, kdy se přímo v centru města ocitnete ve světě parních místností, terapeutických sprch a masáží. Six Senses Spa se zase nachází ve 42. a 43. poschodí hotelu Arts Barcelona a vy si kromě procedur můžete užít i venkovní terasy s nádherným výhledem na pobřeží Středozemního moře. Nedoporučuje se těm, kdo trpí závratěmi! Jednou z hlavních atrakcí v Barceloně jsou Mailuna Spa, lázně spojené s cukrárnou!

Berlín: Lázně jako z tisíce a jedné noci

V centru německé metropole najdete poklidnou oázu z Bali, která se jmenuje Vabali Spa a specializuje se na nevídané množství masáží z celého světa od těch klasickým, přes ayurverdské procedury, parní lázně, Reiki, Shiatsu až po zábaly z řas a k tomu si vychutnáte lahodný čerstvý čaj. Berlín ovšem v poslední době proslavily také lázně Sultan Hamman s orientální atmosférou.

web Wellness1_shutterstock_132434978

Budapešť: lázeňské párty pro mladé i exotické lázně 

Známé město lázní má co nabídnout lidem každé generace a nejrůznějších zájmů. Ti, kdo trpí nějakými zdravotními problémy, vyhledávají léčebné lázně Lukács, Széchenyi nebo Danubius Health Spa. Milovníky historie osloví lázně Gellért a Király a Rudas. Lázně Rudas jsou zase zejména po setmění o víkendech doslova okupovány mladými – proslavilo je totiž noční koupání s párty, dobrou hudbou a speciálními světelnými efekty! Nově je zde otevřena nová wellness zóna s termálním bazénem chlubícím se teplotou vody 42°C. Rodiny zase míří do obrovského komplexu Dagály s 10 bazény nebo do vodního parku Patatinus na Markétině ostrově se speciálními bazény pro nejmenší a spoustou atrakcí. A wellness? Vydejte se do Magnolia Day Spa, kouzelných lázní z východu a exotických tropických zemí.

Brusel: V kurzu jsou zážitkové lázeňské kluby!

Vznášet v oblacích se budete při návštěvě některých ze tří klubů v Aspria Brussel, které nabízí zážitkové luxusní lázeňské procedury – pro romantiky, sportovce, rodiny i obchodní partnery. Když už budete v Bruselu, zajděte si také do Serendip Spa, což je netradiční holistické wellness centrum s orientální atmosférou přímo na Place Stephanie.

Londýn: Je libo svatbu v lázních?

Romantiku spojenou s relaxací a příjemným léčebným programem v Londáně nabízí The Spa na Dolphin Square. Nickel Spa se specializuje zase na muže, kteří dávají přednost správnému mixu silných masáží, špičkových produktů a procedur. London York Hall se pro změnu specializují na wellnessové narozeninové párty a loučenís se svobodou (nemálo párů tady už ale údajně také oddali).

web Grenoble_shutterstock_161553770_small

Grenoble: Ze sjezdovky do ráje relaxace

In Concordia Spa nabízí širokou škálu masáží, kosmetických procedur a lázeňských rituálů, které vám tady ušijí na míru po pečlivé vstupní prohlídce. Levnější oázou klidu jsou ale také kupodivu městské lázně v centru Grenoblu nebo Hamman Café, kde za velmi příznivé ceny poskytují služby tradičního tureckého hammanu, esenciální olejovou léčbu, Shiatsu a tradiční thajské masáže. Pokud vás na svahu přepadne během dne nutkavý nedostatek spánku, zajděte si odpočinout do Sieste Jadeson - po masáži horkými kameny, relaxaci svalů a klidném spánku, který může trvat 20 minut ale i 1 hodinu a déle, se budete cítit opět svěží a plni sil do zbytku dne.

Vídeň: Největší termální lázně Evropy mají i knihovnu!

Therme Vídeň jsou nejmodernější a největší městské termální lázně v Evropě a věřte, že splní všechny vaše wellness sny! Mají zde prostor s vůněmi a vodními lůžky, romantický jeskynní bazén, lehátka alfa sféry pro hloubkovou relaxaci, odpočívárnu s krbem a pozor, zcela unikátní lázeňskou knihovnu s odpočívárnou a poslechem předčítaných knih! Také malí návštěvníci se zde vyřádí do sytosti na čtyřech různých skluzavkách, v kanálech s divokou vodou, třech skokanských věžích, v parku s vodními hrami či při mnoha animačních programech (a maminky pozor: mají tady i skvělé hlídání dětí).

Slovinsko: Super ski a lázně na sjezdovce

Impozantní místo náhorní plošiny s alpským vzduchem, to je největší lyžařská oblast ve Slovinsku, Mariborsko Pohorje. Středisko vzdálené pouhých 7 km od města Maribor zbožňují lyžaři všech věkových kategorií a úrovní dovedností. Šumivé bílé sjezdovky v délce 43 km, dobře udržované běžecké tratě (27 km) i trekové trasy. Najdete zde však i moderní horská lázeňská centra s vynikajícími relaxačními programy. Zcela výjimečné je například wellness centrum Bolfenk nacházející se 1050 metrů nad mořem v srdci nedotčené přírody či Arena ležící přímo na úpatí nejdelší osvětlené sjezdovky Mariborského Pohorje.

web Lyžování_shutterstock_24294241

 

Tip pro vás: Autobusy Eurolines vás nyní v rámci akce 1+1 svezou do téměř 50 evropských metropolí dva za cenu jednoho. Mimořádná nabídka akčních cen 1+1 platí pro 2 obousměrné jízdenky na shodné termíny cest do 11. 12. 2014 s tím, že první cesta musí začínat v ČR. Více na Eurolines.cz.

foto: Archiv