Jako první příšly na svět AA krémy pak je následovaly BB, CC… A nyní se mluví dokonce o EE krémech. Že by kosmetický svět trpěl písmenkovou nemocí? Zjistěte, jaké jsou vlastně v jednotlivých produktech rozdíly!

Před necelými třemi lety to začalo. BB krémy byly najednou všude a dnes už snad každá kosmetická firma má svůj vlastní exemplář. Jejich úspěch byl ohromný a prodeje trhaly rekordy! Slibovaly totiž dokonale sjednocenou pleť, hydrataci, ochranu před UV zářením. Před rokem ale přišly CC krémy, které na první pohled vypadají stejně, ale jejich vlastnosti se ve srovnání s BB malinko liší. Podle beauty bloggerů však nyní přichází nová éra EE krémů, na kterých se zatím pracuje a jejich pompézní uvedení přijde co nevidět. Je těžké se v tom všem vyznat? Zde máte rozuzlení.

AA krém (Anti-Ageing) Za touto zajímavou zkratkou nehledejte nic jiného, než krém proti známkám stárnutí pokožky. Jsou určené pro věkovou skupinu 35+. Běžně se touto zkratkou neoznačují na obalech, ale v kosmetickém slangu se tento název běžně užívá.

Naše oblíbené: Energizující denní krém proti vráskám Q10 energy, L´Occitane Divine – Luxusní slaměnková péče

BB krém (Beauty Balm nebo Blemish Balm) Produkt, jenž má v jednom kroku nahradit hydratační krém, opalovací krém, lehký make-up a primer. Existují v mnoha podobách, pro různé typy pleti. Většinu se hodí pro ženy a dívky, které neřeší žádné velké problémy s pletí a spokojí se s lehkým až středním stupněm krytí.

Naše oblíbené: Vichy Idealia BB, Bobbi Brown BB Cream, Maybelline Dream Fresh BB

CC krém (Color Correct) Má splňovat stejná kritéria jako BB krém, jeho přidaná hodnota tkví ve vyšším stupni krytí. Ocení jej tedy hlavně ženy, potřebují zakrýt nejednotný tón pleti či pigmentové skvrny. Některé mají dokonce bojovat proti stárnutí a vyhlazovat.

Naše oblíbené: Max Factor CC Cream, Clinique CC Cream, Chanel CC Cream

EE krém (Extra Exfoliating) Tento krém, o kterém se zatím jen mluví, má krýt nedokonalosti, hydratovat, zmatňovat a přirozeně zbavovat pokožku odumřelých kožních buněk. Jsme na něj vážně zvědaví!

Foto: Archiv