Maminka téměř čtyřletého Edíka má energie na rozdávání a v redakci platí za tu nejrozvernější a nejhlasitější. Miluje šminky a když je třeba, promění se i v osobní vizážistku. 

Jako malá chtěla být módní návrhářkou, s kamarádkou si plánovaly, že budou mít salon v Paříži. Zkoušela šít modely na panenky, ale nevyvedly se tak, jak si představovala. Později, když začala studovat gymnázium zaměřené na tvůrčí psaní, v sobě objevila literární vlohy. A také nadšení pro dějiny umění. A tak když přišlo na volbu povolání a dalšího studia, měla jasno – kunsthistorie a novinařina. "Pravděpodobně řízením osudu jsem se dostala na školu publicistiky, kde mi nakonec bylo moc dobře. Snila jsem o tom, že budu psát o hudbě a divadle. Už od deseti let jsem sbírala různé magazíny, které mě absolutně fascinovaly. Listovala jsem v nich skoro pořád, ale tehdy by mě nenapadlo, že budu jednou pracovat v podobném časopise."

Když byla Adéla na mateřské, poznala svou skutečnou vášeň – kosmetiku. "Kvůli tomu, jak se mi proměnila po porodu postava, jsem se nemohla oblékat tak, jak jsem chtěla. Začala jsem se zajímat o zkrášlovací prostředky na obličej, make-up totiž vypadá skvěle, ať máte jakoukoli figuru. Sledovala jsem světové trendy, pídila se po nejrůznějších profesionálních tricích, které jsem hned zkoušela. Když jsem pak dostala nabídku pracovat znovu v médiích, řekla jsem, že chci psát o kosmetice a vyšlo to."

V časopise Glanc je Adélčinou doménou téma zdraví, které ji baví stejně jako make-up. "Dozvím se mnoho věcí, ke kterým bych se jako laik vůbec nedostala. Nejvíc mě baví testovací rubrika, kde mohu vyzkoušet, jak různé produkty a služby fungují. A které téma mě nejvíc pohltilo? Určitě zubní kartáčky, během rešerše jsem s překvapením zjistila, jak málo jsem věděla o čištění zubů!"

Foto: Archiv