Včera byl úspěšně zahájen už 48. ročník karlovarského filmového festivalu. Ceremoniál byl jako vždy originální a působivý. Baletní vystoupení v podání vozíčkářů bylo tak dojemné, že jsem slyšela natahovat i chlapy, kteří seděli až o řadu za mnou.

Promítaly se znělky se zahraničními celebritami v hlavní roli. K té s Judem Lawem nebo Johnem Malkovichem přibyla tradičně jedna nová, v níž tentokrát září oscarová herečka Helen Mirren. Nutno dodat, že jde o jednou z nejvtipnějších!

Zlatý hřeb večera přišel samozřejmě nakonec: Před zraky nás všech se zjevila živoucí hollywoodská legenda John Travolta. Působil sympaticky a bylo vidět, že si návštěvu Varů fakt užívá, ale moc se neodvázal, ani nerozpovídal, nezatancoval, nezazpíval, což byla podle mě škoda. Seděla jsem přímo v první řadě asi deset metrů od něj, takže moje zvědavost pracovala na plné obrátky.  John měl dokonalý make-up a neubránila jsem se spekulacím, jak to sakra udělal, že mu tak zázračně narostly vlasy tam, kde byla dle neretušovaných paparazzi fotek z poslední doby lysina jako hrom. Hmm, asi nějaký zdařilý filmový trik. Také jsem si ho představovala vyššího. Nutno dodat, že co mu nebylo dáno do výšky, dorovnává velké charizma. Festival díky němu dostal opravdový punc světovosti!

HML_2339

Velmi jsem litovala, že jsem si nechala ujít následnou speciální projekci kultovního retro muzikálu Pomáda v Letním kině, kterou jsem zavrhla kvůli ne moc teplému počasí. A byla to velká chyba, protože jí nečekaně přišel uvést sám John aka Danny Zuko. A navíc si na místě střihl pár tanečních kreací, na něž jsem marně čekala při zahajovacím ceremoniálu. Takže jeho pověstný temperament se konečně mohl utrhnout z řetězů. Pro takovou podívanou bych mrzla velmi ochotně.

Velmi mě okouzlila surrealistická filmová vize režiséra Michela Gondryho Pěna dní, která se promítala ve Velkém sále hotelu Thermal. Audrey Tautou v roli Chloé, která umírá, protože jí v plicích roste leknín, je ještě působivější než v Amélii v Montmartru. Určitě se na ni zajděte podívat, do oficiální filmové distribuce jde tenhle francouzský biják už 4. července!

L_ECUME_DES_JOURS_01

V pokročilých nočních hodinách jsem se také stačila stavit ve zdejším občerstvovacím svatostánku Jameson Festival Lounge a ochutnala pár koktejlů. Brusinková varianta Jameson zatím vede! Dnes malinko lituji, že jsem nezůstala jen u jedné… Únava se hlásí a to mám před sebou ještě celý festivalový týden! Tak zas zítra!

PS. Vyzpovídala jsem pro vás Miss World 2005 Taťánu Kuchařovou a obě jsme se shodly, že Travolta je fakt kus! Přečtěte si rozhovor se slavnou kráskou.

Foto: Herminapress a Aerofilms