I když jsem si včera předsevzala, že navštívím aspoň dva filmy, nakonec mi vyšel jen jeden, který ale vydal za tři. Bylo mi ctí, že jsem se dostala na projekci nově zrestaurované kopie českého klasického filmu z roku 1968 režiséra Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci.

Nutno dodat, že nový kabát snímku opravdu sluší. Promítání uvedl osobně osmaosmdesátiletý režisér, jenž byl kvůli tomuto svému skvostnému dílu ověnčenému řadou zahraničních cen, nucen emigrovat. Tak silný a dlouhý aplaus, který se na jeho adresu rozezněl ve Velkém sále hotelu Thermal, si nevysloužil ani John Travolta. Tleskalo se před, v průběhu i po skončení filmu. A všem přítomným se leskly oči od slz.

MiniTravolta Odpoledne mě čekala milá povinnost: udělat rozhovor s dcerou Johna Travolty Ellou. Potkala jsem se s ní v našem glancovním hvězdném salónku krásy, kde se mladá dívka nechala upravit. S rozhovorem nadšeně souhlasila, ale přesto musela požádat o svolení svého slavného táty. Ten nám nakonec požehnal a šlo se na věc. Ella mě okouzlila svou bezprostředností a profesionálním chováním. Na to, že je jí pouhých třináct let, působí vyzráleji. Podobu s Johnem opravdu nezapře. Co exkluzivně pro iGlanc.cz prozradila o sobě a svém tatínkovi si přečtete již brzy!

_MG_7225

Věčná Lucie Kolem desáté večer se Poštovním dvorem rozezněly první tóny prvního veřejného koncertu největší české kapely Lucie po její devítileté pauze. Boj o lupen na tuto unikátní akci byl ale hodně vyčerpávající! Protože patřím od rané puberty mezi skalní fanynky, pro jeho získání jsem byla ochotná udělat téměř cokoliv. Nechtějte vědět jak, ale dostala jsem se tam a vybojovala místo v první řadě. Když zazněl první song Krev a r'n'r, měla jsem ten den už po druhé slzy v očích a k tomu husí kůži po celém těle. David, Robert, Michal a P.B.CH. jsou zpět v té nejlepší muzikantské formě.

Kéž by se to dalo říct i o jejich fyzické podobě. Sex appeal, který z nich všech před lety přímo tryskal zůstal jen ve frontmanovi Davidovi Kollerovi. Pohled na něj je i dnes velmi příjemný, což dokazoval i včerejší jekot jeho fanynek ve věku od 15 do 50 let. Vidět pupkatého a proplešatělého ex idola Roberta Kodyma v podivném mušketýrském kostýmu, jak zpívá "jsem skoro panic…" bylo ale hodně divné. Zvlášť když na pozadí za ním běžela velkoplošná projekce klipu, kde býval ještě sexy – šílený kontrast. "Tajemný"  P.B.CH. zas připomínal stárnoucí indiánku, která to přehnala s ohnivou vodou. Když jsem ale zavřela oči, Lucie zněla úplně stejně našláple jako kdysi.

IMG_5298

PS: Všem filmožroutům vřele doporučuji projet se po Varech na kole! Já si díky němu protáhla své ztuhlé a zchátralé tělo a nasála čerstvý vzduch. Což mi po těch několika party, které jsem absolvovala, jen prospělo. Kolo, které se dá využít místo taxíku na přejezdy mezi jednotlivými kinosály, si můžete půjčit zdarma na festivalovou akreditaci například u hotelu Thermal nebo Pupp.

Foto: Herminapress a Ladislav Michálek