Další den na karlovarském festivalu byl opět pestrý. Odjel nám John Travolta, což jsem skoro oplakala. Jakoby s ním zmizela jakási hvězdná aura. Včera jsem si proto chtěla odlehčit a naordinovala relax. Nakonec bylo všechno, jak se dalo čekat, úplně jinak…

Nešlo odolat! Velmi jsem ocenila zdejší mini ochutnávku z výstavy Božská Marilyn, která je do 20. září k vidění v prostorách Jízdárny Pražského hradu. Opravdu krásné originální fotografie legendární americké herečky totiž  zdobí chodby prvního poschodí hotelu Thermal, takže je může obdivovat kdokoliv zcela zdarma. A to se při místních výdajích, zejména za občerstvení, počítá! Filmová diva je na obrázcích zachycena objektivy věhlasných fotografů v sexy pózách. Při pohledu na ně se dá skvěle zapomenout na festivalový shon!

MM (c) Cecil Beaton

 

Multimediální expozice  Další výstava, která mě tady ve Varech včera nadchla, je přehlídka dokumentující originální a dnes již proslulou tvorbu Michala a Šimona Cabanových v Galerii umění Karlovy Vary. K vidění je vše z jejich uměleckého archivu od zaprášených fotografií a videopásků přes kostýmy a rekvizity až po scénické show a jejich zákulisí v multimediální expozici. Vřele ji doporučuji každému, kdo si chce na pár hodin vystrčit nos z temného kinosálu a přijít taky na nějaké nefilmové myšlenky.

Diskuze a barování Protože ve mě ještě doznívala euforie z koncertu Lucie, který proběhl předešlý den, šla jsem se podívat na diskusní program Vosí hnízdo, kde byl hostem člen kapely Michal Dvořák. Rozpovídal se o tom, jak se si svůj comeback s klukama užívají a čelil opravdu drsným otázkám diváků. Moc ho nešetřili, zazněl i názor, že se na celý reunion Lucie měli vykašlat, protože už nemají takový drive jako před lety. S tím fakt nesouhlasím! Protože mě tahle akce hodně zvedla ze židle, musela jsem se vrátit pro útěchu zpátky na bar, kde jsem potkala pár přátel a zůstala s nimi až do pozdních večerních hodin. Když jsme se dozvěděli, že v karlovarské aréně zrovna hrají Mardoša, Honza Muchow, Jiří Burian a Sára Vondrášková jako DJs, zajeli jsme si tam na chvilku zatančit. Ještě teď mě bolí nohy a hlava. Dnes si dopřávám trochu zpomalený start, pro povzbuzení už si ale nevyrazím do baru, ale na kolo. Je totiž výjimečně krásné počasí!

jameson blog

Filmový tip Shlédla jsem také izraelský soutěžní film Místo v nebi režiséra Josepha Madmonyho, který je podle mě horkým kandidátem na vítěznou sošku. Velmi intimní příběh svérázného vysloužilého vojáka Bambiho a jeho rodiny je fakt syrový, drsný a dojemný zároveň. Stojí za to! Pokud jste ho prošvihli, máte ještě šanci jej vidět například zítra od 16:30 v Puppu. Po skončení promítání tohoto intenzivního bijáku, jsem byla zralá tak akorát na panáka. Proto jsem si to hned po promítání namířila přímo do mého oblíbeného Jameson Festival Lounge na vynikající "fíček", což je kombinace fíkové šťávy a Jamesona. Šel do jedné i do druhé nohy. Skvělá chuťovka, která mě zas trochu vzpružila.

Foto: