Festival se nám přehoupl do druhé poloviny a já zjistila, že jsem se ještě nebyla podívat u Vřídla, neměla jsem tradiční lázeňskou oplatku ani neochutnala zdejší léčivé prameny. Pramen Svoboda byl horký, slaný, nic pro nás! Obdivuji lidi, kteří do Varů jezdí právě za popíjením tohoto lektvaru. Zato oplatka nám následně spravila chuť. Nezůstaly jsme jen u jednoho druhu – ochutnali jsme oříškovou, čokoládovou, kokosovou, vanilkovou…

Protože mě ranní procházka poněkud vyčerpala, zašla jsem si na chvilku odpočinout do našeho V.I.P. lounge, kde se právě připravovaly na odpolední akci Jana Šulcová a Vendulka Křížová. Musím uznat, že jim to opravdu slušelo! Zatímco se dámy zkrášlovaly, já se ukryla do koutku a vybírala z festivalového programu, na který film bych zašla. Nakonec jsem vybrala chorvatský soutěžní film Knězovy děti, což se ukázalo být nejlepší volbou. Už jsem totiž ani nedoufala, že letos ve Varech taky uvidím nějaký veselejší kousek. Právě tento snímek mě rozesmál tak, že mě bolelo břicho. Děj pojednával o venkovském knězi, který se kvůli zvýšení porodnosti v regionu rozhodne k bizarnímu kroku. Spolu se svým kamarádem trafikantem propichují balíčky kondomů. Jejich dílo se začne dařit a najednou je plná ves těhotných žen, svateb a novorozenců. Pokud film půjde do české distribuce, určitě si ho nenechte ujít!

chylkova plodkova

Po skončení promítání mě čekalo vyhlášení fimových cen Jameson Empire Done in 60 Seconds Awards. Jednalo se o soutěž minutových filmů, jenž mají v této mini stopáži obsáhnout děj celého jednoho celovečerního bijáku. Vůbec jsem netušila, že něco takového vůbec jde. Slavnostního udílení se zúčastnila řada celebrit, jako například Jana Plodková, Ivana Chýlková, Ondřej Vetchý nebo Lukáš Hejlík. První místo vyhrála mladá fimařka Taťána Rubášová s parafrází na slavný americký film Americká krása, která bude mít možnost soutěžit na mezinárodním festivalu v Londýně. Budu jí moc držet place. Když se rozdaly ceny, mohlo se už jen slavit. Irská whiskey tekla proudem za doprovodu DJ Firickyho, tančilo se až do rána. Je až k nevíře, že mě vůbec nebolí hlava. Tělo už si asi sihlo zvyknout na party tempo!

Foto: Herminapress a archiv