Čtvrtek byl pro mě ve znamení velkých zážitků. Kromě toho, že se mi splnil jeden z mých novinářských snů, jsem měla možnost uprostřed Varů posnídat na pláži.

Když jsem jela na kole po promenádě, zaujalo mě už z dálky místo s lehátky a slunečníky. Zvědavost mi nedala, a tak jsem objevila opravdu zajímavé relax místo - Vodafone pláž. Můžete si na ní odpočinout, občerstvit se, zahrát si různé společenské hry a děti si můžou zasurfovat v bazénu. Jestli jste tohle místo na festivalu ještě nenavštívili, tak vám ho vřele doporučuji!

Po pozdní snídani jsem opět zašla na návštěvu do našeho glancovního beauty salónku a měla zde štěstí na jedno úžasné setkání. Hostesky mi oznámily, že právě přichází Marek Eben, kterého velmi obdivuji a vždycky jsem tak nějak doufala, že s ním jednou udělám rozhovor. A tak jsem si svůj sen splnila!

PrinceAvalanche-Photo

Včera jsem shlédla další soutěžní film Hanba, renomovaného režiséra Jusupa Razykova. Jak už sám název napovídá, nebyla to vůbec veselá podívaná. Film popisoval osudy několika žen na chátrající vojenské základně, které den co den marně čekají na své muže, jenž se plaví v ponorce. Doufají, že se jim domů vrátí v pořádku, ale nikdy se jich nedočkají. Jde o hodně dobře vystavěné drama. Pokud dáváte přednost veselejším snímkům, doporučuji americkou novinku Prince Avalanche z dílny režiséra Davida Gordona Greena. Milý film s poetickými záběry vás naplní optimismem a skvělý Paul Rudd a Emile Hirsch vás zaručeně rozesmějí.

Zatímco moji kolegové, Monika s Lukášem, oblékli róby ve stylu třicátých let a vyrazili na Moët party, já jsem zbytek večera trávila na baru v hotelu Thermal, kde vládlo méně hektické a hlučné tempo. Tuhle atmosféru jsem přesně potřebovala. Odpočinula jsem si a dneska mám v plánu to zase trochu rozjet!

Foto: Archiv