Zatímco si drtivá většina českých zpravodajců vybírá celkem neškodné koníčky, posila Zpráv FTV Prima Tomáš Hauptvogel (39) nedá dopustit na železné oře!

"Jako každý kluk jsem začal po vesnici lítat na kole, hned jak jsem na něj dosáhl. Žádný kopec nebyl tak prudký, aby se nedal sjet, žádná hromada nebyla tak velká, aby se přes ni nedalo skákat," zavzpomínal.

Když mu bylo třináct let, koupil si od souseda pionýra, Jawu 21. "Táta se zachoval jako správný chlap, vytáhl prachy, tehdy to byly myslím dvě stovky, a koupil mi první motorku. Na fichtlu jsem toho objel opravdu hodně," dodává Hauptvogel.

Zálibu v silných strojích má Hauptvogel už léta.

Když v 90. letech do republiky přišla horská kola, nemohl u toho chybět. Pár let na kole dokonce i závodil. Jezdil cross country, ale hlavně sjezd – bez odpružené vidlice, bez pořádných chráničů. "Byl to punk. Pak jsem se na kole trochu pomlátil a několik let jsem jezdil na biku jen na pivo," směje se.

Za motorizovaná řídítka se vrátil před zhruba šesti lety, kdy jsem si koupil maxiskůtra od Suzuki "Jezdím na něm dodnes, hlavně do práce. V roce 2009 jsem se ale vrátil i na kolo. Po více než desetileté pauze jsem si pořídil sjezdový speciál, chrániče, helmu a rovnou vyrazil na největší závody své cyklistické kariéry," pochvaluje si Tomáš, který si nedávno splnil sen.

"Pořídil si stroj, po kterém touží všichni kluci od 9. do 99. let, BMW GS 1200 adventure. Krasavce, legendu, dokonalost. Mimochodem poslední vzduchem chlazený boxer z Bavorska, který tato značka dělá," dme se pýchou šťastný majitel.

Tomáš Hauptvogel

Foto: Archiv