Hell's gate je menší národní park v Keni, kde sice nenarazíte na masožravce, ale můžete ho díky tomu projet křížem krážem na kole. Kromě překrásné přírody uvidíte na vlastní oči volně žijící žirafy, zebry, buvoly, pštrosy a divoká prasata. 

Tento park byl dalším cílem mého afrického putování. Spala jsem ve stanu na odlehlém kopci, s nezapomenutelným výhledem na nekonečné pláně porostlé malými ostnatými keříky lemované skálami a křižované vyprahlými prašnými cestami.

Každý den jsem potkala pouze několik turistů. Většina z nich byla ubytována ve Fishermanově kempu, vzdáleném tři kilometry od parku, který je znám pro své divoké party, díky kterým ho hojně navštěvují především mladí lidé toužící po noční zábavě.

Parkem vedou desítky kilometrů dlouhé trasy a zajisté vás okouzlí i centrální věž obklopená průsmyky, říčkou a  horkými prameny. Když jedete na kole, můžete zastavit, kde chcete, přiblížit se k nebojácným zvířatům na dva, tři metry, jste svým pánem. V tom vidím obrovské plus oproti vyhlášeným národním parkům, kde se smíte pohybovat pouze ve voze a ve společnosti průvodce.

Pokud tento park navštívíte, ať už s rodinou, partnerem či přáteli, jistě vás okouzlí tamní příroda, rozlehlé pláně, vysoké skalní masivy a početná stáda zvířat. Je krásné být alespoň na chvíli součástí tak obrovské části neporušené přírody.

Foto: Archiv autorky