Herec, moderátor a hudebník Aleš Háma (40) má manželku snů! Místo toho, aby ho v létě vláčela po hotelových resortech, přelidněných plážích a rozpálených památkách, darovala mu zájezd na Aljašku.

"Dostal jsem ten nejlepší dárek, o kterém jsem vždycky snil - výlet na Aljašku spojený s cestováním, pozorováním divoké zvířeny a chytáním ryb," zářil Háma, který si pořádnou porci dobrodružství užil se svým dvanáctiletým synem Jáchymem.

Společně se také zvěčnili se svými úlovky. "Nebyla nouze například o ukázkového sivena, který měl 75 čísel," pochvaloval si moderátor.

"Vzít děti do zahraničí považuji za podstatný vklad, který jim chci dopřát. Na hmotné statky si budou moct vydělat samy, ale vidět svět je zkušenost k nezaplacení. Tu vám nikdo nedá a nevysvětlí," říká.

Zároveň ale dodává, že na cestách zažil i pernější chvíle. "Naposledy v Německu, kde jsem nedobrzdil v zácpě. Ale naštěstí se nikomu nic nestalo," oddechl si Háma, který je čestným předsedou Nadačního fondu Dětský čin, a je tak často konfrontován s nebezpečnými situacemi.

Jáchym s 82centimetrovým sivenem

Foto: Archiv